Jesteś tutaj:

Wernisaż wystawy malarstwa Iwo Panasewicza "Dwa kolory"

Data: 16.11.2017 r.    1806
Relacja z imprezy.

Iwo Panasewicz
Urodził się na pograniczu Litwy i Białorusi. Z zawodu jest lekarzem anestezjologiem. Ponad piętnaście lat pracował jako lekarz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Od dwudziestu lat mieszka w Polsce. Ma żonę, dwie córki i pięcioro wnuków.
Maluje amatorsko. Twierdzi, że malować nie bardzo umie, ale bardzo lubi. W swoich pracach inspiruje się podróżami, literaturą, ulubionymi mistrzami malarstwa, do których należą: Henri de Toulouse-Lautrec, Lucian Freud, Gustav Klimt, Alfred Wickenbereg, Chaim Soutine, malarze rosyjskiej awangardy.
Jako malarz amator ogranicza paletę kolorów do dwóch - trzech barw, ponieważ uważa, że nie potrafi zapanować nad większą ilością.
Na wystawę dobrano obrazy w kolorystyce czerwono- zielonej. Kolory czerwony i zielony zdarzyły się raczej intuicyjnie, przez przypadek. Tytuły obrazów nadane są również nieco przypadkowo, autor dopuszcza inną interpretację.
Maluje głównie dla siebie, w ramach terapii na nudę i samotność. Uważa, że jego amatorskie malarstwo nie jest obarczone presją komercji, raczej nic ważnego nie przekazuje, ale niektórym potrafi się podobać.

Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku
- Wyszkowiaku