Jesteś tutaj:

Spotkanie autorskie z Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem oraz rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego "Magiczne Pióro 2016"

Data: 09.11.2016 r.    2614
Relacja z imprezy.

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego ?Magiczne Pióro 2016?

9 listopada 2016 r. w sali im. prof. Ludwika Maciąga odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego ?Magiczne Pióro 2016?.
Do udziału w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego ?Magiczne Pióro? zgłosiło się 12 uczestników. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa w składzie: Ewa Ciok, Paulina Biernacka, Marta Borzymek postanowiła przyznać:
I miejsce w kategorii wiekowej 12-15 lat - Dominice Polak za opowiadanie ?Julita?. Wyróżnienie w kategorii wiekowej 12-15 lat otrzymał Szymon Dawidczyk za opowiadanie ?Kosmiczny ocean?.
W kategorii wiekowej 16-58 lat I miejsce przyznano Paulinie Dumała za opowiadanie ?Skarb z gry?. Nagrody książkowe za I miejsce w w/w kategorii ufundowała księgarnia Dom Książki przy. ul. Kościuszki 30 w Wyszkowie.
Wyróżnienie w kategorii wiekowej 16-58 lat zostało przyznane pani Ewie Kozakiewicz za opowiadanie ?Muehermaar?.
Pozostali uczestnicy: Wiktoria Hyrycz, Sylwia Karpińska, Anna Kowalska, Martyna Leszczyńska, Emilia Lewandowska, Natalia Manowska, Jakub Siuchno, Dagmara Zając otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Zapraszamy do lektury prac konkursowych:

"Julita" - Dominika Polak

"Kosmiczny ocean" - Szymon Dawidczyk


"Skarb z gry" - Paulina Dumała

"Muehermaar" - Ewa Kozakiewicz"

"Wiele się zmieniło od tamtego czasu" - Wiktoria Hyrycz

?Mój drugi świat? - Sylwia Karpińska

?Arhamea? - Martyna Leszczyńska

?To niemożliwe? - Emilia Lewandowska

?Zabić przeszłość? - Natalia Manowska

?Elohim? - Jakub Siuchno

?Oczy Meadow? - Dagmara Zając


Gościem specjalnym wieczoru był Pan Marcin Sergiusz Przybyłek, urodzony w Pułtusku, czołowy pisarz polskiej fantastyki naukowej. Z wykształcenia lekarz medycyny, wieloletni pracownik koncernu farmaceutycznego, obecnie trener i konsultant biznesowy. Autor największej polskiej sagi science fiction ?Gamedec?, powieści CEO Slayer, antyporadnika dla menedżerów ?Sprzedaż albo śmierć??, powieści teoretycznie dla dzieci ?Kalina i Kaj? i zbioru anegdot dla graczy ?Grao Story?. Od lat zainteresowany psychologicznym, technologicznym oraz finansowym rozwojem ludzkości, przekazuje swoje wizje w książkach, wykładach i podczas szkoleń.
Jako pisarz związany z literaturą fantastyczną debiutował w 2000 roku w miesięczniku ?Świat Gier Komputerowych?, tworząc rubrykę Grao Story. Publikował teksty publicystyczne w ?Nowej Fantastyce? w cyklu Co w duszy gra. W tym miesięczniku ukazało się jego pierwsze opowiadanie z cyklu o gamedecu (?gierczanym detektywie?) Torkilu Aymorze ? ?Gamedec. Małpia pułapka?. Jego debiutem książkowym był zbiór dwunastu opowiadań ?Gamedec. Granica rzeczywistości? wydany w 2004 r. przez wydawnictwo Supernowa.
W 2013 roku przybrał pseudonim Martin Ann, którym obecnie posługuje się w wydawnictwach anglojęzycznych. W tym samym roku wspólnie z Janem Madejskim wydał grę planszową ?Gamedec: gra neoplanszowa?. Ostatnia cześć serii ?Gamedec. Obrazki z imperium?, wydana w 2015 r. otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.
Pan Marcin opowiedział o ciężkiej ?drodze pokory?, jaką musiał przejść jako debiutujący pisarz fantastyczny na początku 2000 r. W zajmujący sposób przybliżył zgromadzonym swój dorobek literacki, począwszy od najstarszej powieści z serii ?Gamedec? po najnowszą ?Orzeł Biały?, którą napisał wykorzystując eksperyment literacki polegający na dopuszczeniu czytelników do procesu powstawania powieści. Omówił ciekawostki dotyczące warsztatu pracy oraz prawdy i mity na temat pisarzy. Na zakończenie wieczoru zainteresowani mieli szansę zdobycia autorskich egzemplarzy powieści z autografem Pana Marcina oraz uczestniczenia w sesji zdjęciowej.


Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku