Jesteś tutaj:

Ile wiedzą o Wiedźminie?

725
Ile wiedzą o Wiedźminie?

Marcin Bacławski okazał się największym znawcą sagi o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego i wygrał konkurs wiedzy, który został zorganizowała Biblioteka Miejska w Wyszkowie.

W konkursie wiedzy z "Sagi o Wiedźminie"wzięło udział czterech uczestników: Marcin Bacławski, Łukasz Krawczyk, Bartosz Młynarski i Aleksander Troi. Zmierzyli się oni z piętnastoma pytaniami, które dotyczyły sagi i jej autora. Czternaście wymagało krótkiej odpowiedzi, a piętnaste nieco dłużej. Należało napisać, który bohater sagi jest ulubiony i dlaczego. Wśród pytań znalazły się m.in. takie: w którym mieście urodził się Andrzej Sapkowski, jaki był kolor oczu Jennefer, kim była Łasiczka. Na odpowiedzi uczestnicy mieli tylko 30 minut. Maksymalnie można było zdobyć 20 punktów. Prace oceniało jury w składzie: Elżbieta Kwaśniewska, Ewa Łapińska i Paweł Chrobotek. Najwięcej, 13 punktów, udało się zgromadzić Marcinowi Bacławskiemu. Drugie miejsce przypadło Aleksandrowi Trolowi, a trzecie Bartoszowi Młynarskiemu. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Zdobywca pierwszego miejsca dodatkowo grę komputerową "Wiedźmin".
Konkurs odbył się w ramach projektu "Magiczna Strefa Biblioteki" i był kolejną imprezą z tego cyklu. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. Organizatorem i pomysłodawcą inicjatywy jest Klub Miłośników Fantastyki "Bractwo Pendragona", który działa w bibliotece. W ramach "Magicznej Strefy Biblioteki" odbędą się jeszcze: turniej gry karcianej Magie: The Gatering (26 sierpnia o godz. 17.00), konkurs plastyczny na ulubioną postać z baśni lub książki fantastycznej (prace należy składać do 30 września), spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem w listopadzie.

TEKST I ZDJĘCIE EWELINA PRZYGODA
Źródło: "Głos Wyszkowa" Nr 30 z 26 lipca 2011 r.