Jesteś tutaj:

Nadleśnictwo nagrodziło młodzież

469
Nadleśnictwo nagrodziło młodzież

- Najpiękniejszą księgą jest natura i przyroda - mówiła Małgorzata Ślesik-Nasiadko dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie. podczas ubiegłotygodniowego rozdania nagród w konkursach: "W poszukiwaniu wiosny" i "Przyroda Puszczy Białej" organizowanych przez Nadleśnictwo Wyszków.
W konkursie fotograficznym "W poszukiwaniu wiosny" startowało 27 uczestników z trzech grup wiekowych, spośród których wyłoniono laureatów. W kategorii szkół podstawowych: I miejsce - Laura Karłowicz ze Szkoły Podstawowej nr l w Wyszkowie, wyróżnienia: Kornelia Żmijewska z Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach i Jagna Andrusiuk ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle. W kategorii gimnazjów: I miejsce - Weronika Libuda z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, wyróżnienie: Adrian Witkowski z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce - Klaudia Paź z I LO w Wyszkowie, wyróżnienie: Klaudia Wojtasiewicz z I LO w Wyszkowie.
W konkursie literackim "Przyroda Puszczy Białej" udział wzięło 17 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów. W kategorii szkół podstawowych klasy I-III: wyróżnienie - Kornelia Żmijewska z Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach. Uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VI: I miejsce ex aequo - Klaudia Banach i Sylwia Karpińska ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle, wyróżnienia: Monika Piórkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Knurowcu, Sandra Nowakowska ze Szkoły Podstawowej nr l w Wyszkowie, Jeremi Sakowicz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie. W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce - Piotr Sarnacki z Gimnazjum nr l w Wyszkowie. - Mam nadzieję, że kiedyś ktoś spośród laureatów konkursu literackiego doczeka się u nas wieczoru autorskiego - komentowała Małgorzata Ślesik-Nasiadko. - Może napiszecie własne opowiadania, powieść czy tom wierszy, tego wam serdecznie życzę. Rozwijajcie swoje pasje literackie, żeby wyrobić sobie piękny styl, czytajcie dużo książek.
Oprócz zwycięzców konkursów, Nadleśnictwo Wyszków pamiętało również o bibliotece. Nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski złożył na ręce dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej medal upamiętniający współpracę tych dwóch instytucji.
P.D.

Źródło: "Wyszkowiak" Nr 25 z 18 czerwca 2013 r.