Jesteś tutaj:

Wielopokoleniowe kolędowanie

510
Wielopokoleniowe kolędowanie

Choć o Bożym Narodzeniu zdążyliśmy już z lekka zapomnieć, wciąż trwa okres, kiedy świąteczne ozdoby wiszą na ulicach i w domach. To też dobry czas na cieszenie się dźwiękiem kolęd. W sobotę w miejskiej bibliotece te najbardziej znane i najpiękniejsze zaprezentował Wielopokoleniowy Zespół Stanisława Kadłubowskiego podczas wieczoru zatytułowanego ?Kolędujmy razem?.
Jakby ?na zamówienie? tego dnia, po okresie roztopów, spadł świeży śnieg, nieodłącznie kojarzący się ze świętami. Każdy, kto szedł w tej zimowej scenerii do miejskiej biblioteki mógł przywołać magiczny okres Bożego Narodzenia. Na jej trzecim piętrze zebrał się kilkudziesięcioosobowy zespół, który połączyła muzyka, mimo różnic w wieku członków grupy. Muzycy wykonali utwory wykorzystując bogate instrumentarium (skrzypce, kontrabas, akordeon i in.). Oddali to, co w kolędach najpiękniejsze - dostojność, skupienie, duchowość, temperament itp.
Naprzeciwko artystów zasiadła kilkudziesięcioosobowa publiczność - tu również zebrali się zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, seniorzy. Dla nich organizatorzy przygotowali kartki z tekstami wykonywanych utworów. Głośnym chórem śpiewała melodie o przyjściu Jezusa na świat.
J.P.

Źródło: ?Wyszkowiak? Nr 1 z 15 stycznia 2013 r.