Jesteś tutaj:

Czytelmaniacy zakończyli podróż

738
Czytelmaniacy zakończyli podróż


Wakacyjne zajęcia w wyszkowskiej bibliotece dobiegły końca. Ku wielkiemu żalowi uczestników, którzy zapewniają, że nadal będą często odwiedzać bibliotekę.

Wakacyjny Express Czytelmaniaków ok. 50 podróżników - uczniów szkół podstawowych przeniósł w różne sfery działania. Na przystanku w Krainie Plastyki odbywało się dekorowanie sali, malowanie wagoników. W krainach Bajek, Muzyki i Tańca nie zabrakło zabaw tanecznych i nauki tańca. W Krainie Teatru uczestnicy zajęć spotkali się z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy "Soteria", którzy wraz z opiekunką grupy Urszulą Roguską pokazali im "Bajkę o upartym ośle", potem wszyscy wspólnie się bawili. W Krainie Lasu, pracująca w Nadleśnictwie Wyszków Karolina Gizińska pokazała im różne gatunki drzew, roślin, a potem komponowali własne zielniki. Wakacyjny Express zajechał również na boisko, na którym odbyły się zajęcia sportowe.
Uczestnikom zajęć szczególnie podobał się, prowadzony przez Katarzynę Dowbor (M. Lamparska), Festiwal Talentów "Zgraja 2014", w którego jury zasiedli: Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Kuba Wojewódzki (M. Gołębiewska, M. Siulkowska i Ł. Obrębski). Gościem był Piotr Kupicha (M. Nasiadka). Podczas Wakacyjnego Pokazu Mody każdy mógł zaprezentować swoje autorskie kreacje.
Stałym punktem wakacyjnych spotkań były wizyty podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z instruktorami. Razem z dziećmi wykonywali prace metodą decoupage i quillingu (obrazki z rolowanego papieru).
Zajęcia miały też inny wymiar edukacyjny. Dzieci uczestniczyły w ciekawym spotkaniu z dietetyczką Anną Kowalską oraz wysłuchały pogadanki nt. bezpiecznego korzystania z Internetu (Sieciaki w sieci).
Ostatniego dnia, 25 lipca, uczestnicy wspominali wspólnie spędzony czas, prezentowali przygotowane na zabawę taneczną kostiumy, a do tego wymyślili i przedstawili pomnik przyjaźni. Niespodzianką było poszukiwanie ukrytych w bibliotece czytelmaniackich skarbów. Dokonali tego Amelia Wierzchoń i Rafał Kraszewski. Dzień zakończyła zabawa taneczna.
Czytelmaniacy z żalem żegnali się ze sobą i z prowadzącymi, zgodnie stwierdzili, że jedynym mankamentem zajęć jest to, że się skończyły. Uczestnicy otrzymali na pamiątkę dyplomy. Prowadzącym zajęcia, Małgorzacie Lamparskiej i Marcie Gołębiewstóej podziękowali kwiatami.

Dyplomy i nagrody:
Wakacjowicz 2014: Katarzyna Sobocińska
Festiwal Talentów Zgraja 2014: 1 miejsce - Magda Końska i Julia Piaścińska, II - Oliwia Radziszewska, III -Izabela Archacka, Natalia Dąbrowska i Zuzanna Krzyszczak
Biblioteczny Literat: Katarzyna Sobocińska, Patrycja Obrębska i Wiktoria Jakubczak
Konkurs Tuwimowski: Bartosz Augustyniak, Wiktoria Jakubczak, Maksymilian Martyna i Paulina Walkowska
Konkurs Łamanie Głowy: Daria Dąbrowska, Wiktoria Jakubczak, Magda Końska, Patrycja Obrębska, Oliwia Radziszewska i Alicja Stańczak
Czytelmaniacki Pokaz Mody 2014: Aleksandra Matuszewska i Marcela Zalewska
Konkurs "Wiem co jem": Aleksandra Filipkowska, Julia Gronkiewicz i Amelia Wierzchoń
Dyplom za super frekwencję w zajęciach: Aleksandra Filipkowska, Maksymilian Martyna, Patrycja Obrębska, Mikołaj Reichelt, Katarzyna Sobocińska i Marcela Zalewska

ES

Źródło: "Nowy Wyszkowiak" Nr 30 z 29 lipca 2014 r.