Jesteś tutaj:

PISANIE JEST FAJNE

874
PISANIE JEST FAJNE


Agata Kulesza wygrała konkurs "Magiczne Pióro"
Pisanie to fajna przygoda - mówił pisarz science fiction i fantasy Tomasz Kołodziejczak w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Wyszkowie.
Na spotkaniu z nim rozstrzygnięto też Powiatowy Konkurs Literacki "Magiczne Pióro". Tomasza Kołodziejczaka przedstawiła Sylwia Jaworska.
- Gratulacje dla autorów. Czytałem wszystkie opowiadania i w każdym z nich coś było. Przygoda z literaturą jest fajna i nawet, jeśli ktoś nie zostanie bardzo znanym pisarzem, to zawsze warto spróbować. Pomaga w układaniu myśli, w wypracowaniu ładnego stylu -wyjaśnił.
Na spotkaniu Tomasz Kołodziejczak wystąpił z wykładem pt. "Literatura science fiction. Co, jak, dlaczego". Zauważył, że cała fantastyka to coś, co nie istnieje.
- Opisuje rzeczy i światy, które nie istnieją. Ale na czas lektury zawieszamy tę niewiarę - stwierdził.
Dodał, że związki fantastyki z nauką są rozliczne. Tomasz Kołodziejczak uważa, że kiedyś było trudniej zadebiutować.
- Dzisiaj macie internet. Jest więcej miejsc, które drukują prozę. Jest więcej wydawnictw, cykl wydawniczy jest krótszy. Łatwość publikacji i debiutu ma inne konsekwencje. Kiedy coś jest łatwiejsze, to więcej ludzi próbuje to robić - tłumaczył.
Do konkursu "Magiczne Pióro" zgłosiło się jedenaście osób. Prace oceniała komisja w składzie: Ewa Ciok, Natalia Kłobukowska i Marta Borzymek. Zdobywczyni pierwszego miejsca Agata Kulesza napisała opowiadanie pt. "Nowe życie". Inni uczestnicy też otrzymali dyplomy i książki. W tym gronie znaleźli się: Natalia Składanek, Monika Piórkowska, Paulina Dumała, Patryk Ostrowski, Dagmara i Daria Zając.

EWELINA PRZYGODAŹródło: "Głos Wyszkowa" Nr 46 z 17 listopada 2015 r.