Jesteś tutaj:

Newsletter Legimi

Data: 16.07.2021 r., godz.     26
Lato, wakacje! Wreszcie! Trochę nadal naznaczone obostrzeniami, ale czy kilka miesięcy temu nie marzyliśmy choćby o takim skrawku wolności? I wiadomo, że jak lato, to urlopy. A jak urlopy, to czytanie. Duuużo czytania! W Legimi nie zwalniamy tempa!
Lato, wakacje! Wreszcie! Trochę nadal naznaczone obostrzeniami, ale czy kilka miesięcy temu nie marzyliśmy choćby o takim skrawku wolności? I wiadomo, że jak lato, to urlopy. A jak urlopy, to czytanie. Duuużo czytania! W Legimi nie zwalniamy tempa, a mówiąc dokładnie nie zwalniają go współpracujący z nami wydawcy – jak z pewnością Państwo widzą, w każdym tygodniu do katalogu trafia wiele fantastycznych nowości, jak również nieco starszych, na które czekali czytelnicy. W sumie w katalogu tytułów dostępnych w Legimi jest już 65 tys. ebooków i już ponad 6000 audiobooków i synchrobooków!

Mamy nadzieję, że przypadnie Państwu do gustu najnowszy odcinek naszego magazynu wideo o książkach „Prolog”. Jego bohaterką została Katarzyna Puzyńska, u której gościliśmy z kamerą. Najnowsza, trzynasta już, cześć sagi o policjantach z Lipowa pt. „Martwiec” dostępna jest już w Legimi. A link do odcinka znajdą Państwo tutaj.

Pozdrawiam Państwa w imieniu całego zespołu Legimi i własnym, życząc udanych wakacji oraz wielu megabitów przeczytanych i przesłuchanych książek. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Jakub Frołow

Książka tygodnia w Legimi, czyli tytuły, po które warto sięgnąć:


Niedostatek Lynn Steger Strong, tłum. Ewa Borówka
Elisabeth zmaga się z pozbawioną lukru codziennością, zderza z depresją, odrzuceniem, bankructwem. Próbuje przetrwać i łączyć wszystkie role, jakie narzuca na siebie sama lub w jakich widzi ją społeczeństwo. Przytłaczające zmęczenie, presja Instagrama, wyzwania macierzyństwa, rozczarowanie pracą i doktoratem, oczekiwania męża – wszystko to próbuje jakoś pogodzić i zrównoważyć. Ukojenie przynosi poranne bieganie i…dawno utracona więź z przyjaciółką z młodości, Sashą.
Exodus Deborah Feldman, tłum. Katarzyna Gucio
Kontynuacja bestsellerowej powieści „Unorthodox”. Dwudziestotrzyletnia Deborah Feldman w 2009 roku opuszcza opresyjną, ortodoksyjną wspólnotę Satmar w Williamsburgu na Brooklynie i rusza po lepsze życie. Od tej chwili zdana jest wyłącznie na siebie – samotnie wychowuje syna, pragnie bezpiecznego miejsca do życia dla siebie i dziecka, szuka odpowiedzi na pytanie o swoją tożsamość. Kim jest: niezależną kobietą, pisarką, Żydówką, religijną banitką?
Córka fortuny Isabel Allende, tłum. Marta Jordan
Chile, połowa XIX wieku. Przed drzwiami domu bogatej rodziny zostaje znaleziona maleńka Eliza, niemowlę zawinięte w męską kamizelkę i włożone do skrzynki po marsylskim mydle. Zaskoczone tym małżeństwo przygarnia dziecko i tworzy dla niego dostatni dom. Jednak życie Elizy nie będzie spokojne. Wypełnią je niebezpieczeństwa, dramatyczne przeżycia i odmiana losu.
Oona kontra życie Margarita Montimore, tłum. Izabella Mazurek
Jest sylwester 1982 roku. O północy Oona Lockhart skończy dziewiętnaście lat. Ma przed sobą całe życie! Jej jedyny problem to wybór planów na nadchodzący rok: studia za granicą czy trasa koncertowa z własną kapelą u boku ukochanego chłopaka? Dziewczyna stanie jednak przed poważniejszym dylematem, gdy noworoczne odliczanie przeniesie ją nie do następnego roku, lecz… trzydzieści dwa lata do przodu.
 
Intryga pozamałżeńska Paulina Płatkowska
Nie huśtawka emocji, a istny rollercoaster! Laura i Filip wiodą dobre, wygodne i dostatnie życie. Z okazji dziewiątej rocznicy ślubu udają się do wytwornej restauracji. Pod wpływem nastroju, wina i rocznicowych podsumowań ich rozmowa nieoczekiwanie schodzi na temat seksualnych pragnień. I… od tej chwili już nic nie jest jak dotąd.
 


Wielka 5 Legimi, czyli nasz cotygodniowy ranking najchętniej czytanych książek.

W czerwcu znowu było w czym wybierać, co widać po naszych zestawieniach najchętniej czytanych książek. Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem czytelniczym i do śledzenia nowości na naszym facebookowym profilu.

  


W Rewirze refleksyjnym dwa razy na szczycie zestawienia uplasowała się gorzka Informacja zwrotna Jakuba Żulczyka, obok niej pojawiły się: intrygująca powieść Oona kontra życie Margarity Montimore oraz Niedostatek Lynn Steger Strong.

Rewir kryminalny należał w czerwcu ponownie do Terapeutki B.A. Paris, która dwa razy gościła na podium. Obok niej, także dwukrotnie, na pierwszym miejscu znalazła się powieść Pauliny Świst Chechło.

Rewir obyczajowy zawojowała Sandra Biel ze swoim mafijnym romansem Jesteś moją zgubą – aż trzykrotnie znalazła się na pierwszym miejscu wśród najchętniej czytanych książek. Obok niej czytelniczki najchętniej sięgały po zabawną historię miłosną Beach Read Emily Henry.

Na dworze zrobiło się gorąco, więc Czytelnicy coraz chętniej sięgają po namiętne historie. W Niegrzecznym rewirze aż wrzało od nowości – było bardzo gorąco i niegrzecznie… Najchętniej czytano: Złamaną dumę Cory Reilly oraz Na jedną noc Kristen Callihan.


Prolog Live! czyli nietuzinkowe rozmowy Legimi

Tym razem w Prologu Live! rozmawialiśmy z Lynn Steger Strong - autorką książki Niedostatek uznanej za najlepszą książkę roku 2020 m.in. przez „Time Magazine”, „The Los Angeles Times”, „The New Yorker”. Do drugiej rozmowy udało się zaprosić równie ciekawego gościa - norweską pisarkę Ninę Lykke. Jej Ostatnie stadium zdobyło w 2019 roku najważniejszą norweską nagrodę literacką, a największe skandynawskie dzienniki uznały powieść za najlepszą książkę roku.

Jeżeli nie mieli Państwo okazji obejrzeć i wysłuchać rozmowy na żywo, można do niej wrócić na naszym facebookowym profilu (choć gorąco zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach i zadawania pytań autorom).

Niedostatek | Lynn Steger Strong I Prolog Live 24.06

https://www.facebook.com/legimi/videos/875567703055685

Nina Lykke | Prolog Live 02.06

https://www.facebook.com/legimi/videos/361185308683442