Jesteś tutaj:

Dyskusyjny Klub Książki

Data: 11.05.2023 r.    184
Relacja z imprezy.
23 maja mija 140. rocznica śmierci C.K. Norwida – wybitnego twórcy romantycznego, poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza, filozofa - patrona naszej Biblioteki.
Z tej okazji Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki przygotowują dla naszych Czytelników wieczór poetycko - muzyczny pt. ”Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, Dwie tylko: poezja i dobroć… C.K. Norwid”. Wydarzenie odbędzie się 25 maja 2023 w sali im. prof. L. Maciąga, III piętro, godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.

Majowe spotkanie klubowiczów było zapoznaniem się z biografią Norwida i interpretacją wierszy naszego wieszcza.
Cyprian Kamil Norwid to poeta niekonwencjonalny, wymykający się schematom. Jego utwory są nie tylko cenione i uznawane za jedne z najbardziej oryginalnych liryków na tle reszty twórców późnego romantyzmu, ale także inspirują innych twórców. Wiersz „Moja piosnka druga” został zaśpiewany przez Czesława Niemena. Z kolei „Coś Ty Atenom zrobił, Sokratesie” to nie jedyny wiersz Norwida, w którym pojawiają się sławne osoby niedocenione przez społeczeństwo.

Wszystkich miłośników literatury zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 1 czerwca 2023 w Czytelni Naukowej,II
piętro, sala nr 21.