Jesteś tutaj:

Dyskusyjny Klub Książki

Data: 13.04.2023 r.    171
Relacja z imprezy.
13 kwietnia w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

„Dzięki książkom podróżuję. Nie mogę być wszędzie tam gdzie chciałabym być a książka przenosi mnie w odległe miejsca. Poznaję przy tym inspirujących ludzi – bohaterów literackich” – tak zaczęła swoją wypowiedź nasza Klubowiczka.
Tytuł, do którego zachęcała to "Głosy starego morza. W poszukiwaniu utraconej Hiszpanii" Normana Lewisa, opowieść o powojennej Hiszpanii. Zmęczony wojną brytyjski reporter porzuca Anglię, by spędzić rok na hiszpańskim wybrzeżu. Szuka miejsca odciętego od świata. Zatrzymuje się w małej rybackiej wiosce - Farol. Egzystencja jej mieszkańców płynie w rytmie przypływów i odpływów morza. To opowieść o Hiszpanii z czasów, zanim stała się turystyczną mekką. Opowieść o zmianach, które wpłynęły na ten kraj i odebrały mu jego unikatowy charakter.
"Wspomnienia z niepamięci" Gustawa Holoubka - to lektura, jedna z wielu, którą polecała nasza Klubowiczka. W książce znajdziemy wątki biograficzne ale całość jest zapisem rozważań o sztuce, życiu, teatrze. Gustaw Holoubek wychodzi z własnych przeżyć, żeby snuć myśli znacznie szersze niż tylko jego osobiste doświadczenia życiowe. Są i anegdoty, tak charakterystyczne dla stylu aktora. Autor dzieli się także z Czytelnikiem swoim bólem po śmierci ojca, doświadczeniami wojennymi, opowiada o pierwszych krokach w zawodzie aktora.
"Wspomnienia z niepamięci" to swego rodzaju opowieść o umiłowaniu ludzi i życia, mimo trudnych przeżyć, które są jego częścią.

Zapraszamy miłośników literatury na nasze spotkania. W kameralnym gronie rozmawiamy o ulubionych książkach i autorach.
Najbliższe spotkanie 11.05.2023, godz. 18:00, Czytelnia Naukowa (II piętro, sala nr 21).