Jesteś tutaj:

Dyskusyjny Klub Książki

Data: 05.05.2022 r.    418
Relacja z imprezy.
Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Cieszymy się, że wciąż pojawiają się nowi klubowicze. W miłej atmosferze, przy dobrej kawie dzieliliśmy się refleksjami na temat ostatnio przeczytanych książek.

Jedną z publikacji, po którą według naszej klubowiczki warto sięgnąć jest „Ukraina. Soroczka i kiszone arbuzy” Katarzyny Łozy. Autorka przedstawia nie tylko historię tego kraju ale także swoją relację z nim. To opowieść o Ukrainie z perspektywy osoby, która się w niej zakochała i związała z nią swoje życie. Opowieść pełna ciekawostek o ludziach, tradycjach, zwyczajach... właściwie ta książka jest jedną wielką ciekawostką.
Kolejny tytuł, do którego zachęcał nasz nowy klubowicz to „Psikus” autorstwa Domenico Starnone. Mieszkający samotnie w Mediolanie starszy pan przyjeżdża do swojego rodzinnego Neapolu, by przez kilka dni zająć się wnukiem… niby nic wielkiego się nie wydarza a jednak w życiu mężczyzny zmienia się bardzo dużo. To wciągająca historia przemiany dorosłego człowieka, opowieść o relacjach, akceptowaniu samego siebie i ludzkiej ułomności.

To wybrane tytuły spośród wielu, które omawialiśmy. Zachęcamy do lektury.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy zainteresowanych na kolejne spotkanie 2 czerwca godz. 18, Czytelnia Naukowa (II piętro, sala nr 21).