Jesteś tutaj:

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - wernisaż wystawy Aleksandry Stenckiej „Dotyk baśniowych krain” i spotkanie z poezją Jagny Cezary

Data: 23.04.2022 r.    465
Relacja z imprezy.
W tle obraz autorstwa Aleksandry Stenckiej, na środku szary prostokąt, na prostokącie treść plaktu:  23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich | Biblioteka Miejska w Wyszkowie zaprasza na niezapomniany wieczór. W programie: Wernisaż wystawy „Dotyk baśniowych krain” Aleksandry Stenckiej - artystki, malarki, zajmującej się śpiewem intuicyjnym i baśniowym malarstwem. Wystawa obejmie barwne obrazy na płótnie, wykonane technika mieszaną. |  Uczta duchowa z poezją Jagny Cezary - autorką tomiku „Prawda o człowieku wg Jagny Cezary”. | Spotkanie autorskie z Rafałem Waliszewskim - autorem książek „Historia prawdziwa patykiem pisana” i „Dogonić wózkiem szczęście”. Zapraszamy | 23.04.2022 r.  godz. 17.00 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie III piętro, sala im. prof. L. Maciąga.Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Wyszkowiaku

Aleksandra Stencka


Zajmuję się śpiewem intuicyjnym oraz baśniowym malarstwem. Inspiracją do tego co tworzę jest dla mnie Natura.
Aleksandra Stencka kuca, przytrzymuje jeden ze swoich obrazów, obok obraz oparty o drzewo, drugi - na drzewie. W tle drzewa.


W obrazach ukazuję wielowymiarowy, magiczny świat. Legendarne krainy pełne „mitycznych” istot , zwierząt, duchów Przyrody. Sama tworzę obrazy od niewielkich grafik po ścienne murale od wielu lat, prowadzę również kursy malowania intuicyjnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Moje obrazy brały udział w licznych wystawach, głównie indywidualnych w Polsce oraz w Czechach. Niektóre poróżowały ze mną po Norwegii gdzie malowałam i wystawiałam je na bieżąco. Około połowę z nich posiadam tylko na zdjęciu, gdyż zawędrowały do nabywców w wielu krajach.

Ukończone kursy :
- liceum o profilu plastycznym (klasa plastyczna)w Warszawie
- dyplom nauczyciela malowania intuicyjnego Vedic Art
- wydział Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie
- wydział fotografii na wydziale UMCS w Kazimierzu Dolnym(studia podyplomowe).

To czym się zajmuję jest to jednak moja indywidualna praktyka niezależna od studiów czy kursów.


Wystawa „Dotyk baśniowych krain”

Prace, które mam przyjemność zaprezentować na najbliższej wystawie ilustrują legendarny świat baśni.  W obrazach, które namalowałam pragnę ukazać choć ślad tego co niczym dotyk kwiatu krainy baśni otwiera nam oczy na własną naturę, szlachetność, piękno i moc. Jest to również opowieść o Drodze Kobiety – i miłości, która ją prowadzi.

Wystawa obejmuje barwne malarskie obrazy na płótnie wykonane techniką mieszaną (tusz, farby akrylowe, pastele + dodatki). Stworzyłam je w ciągu ostatnich kilku lat, są tu również moje najnowsze niepublikowane nigdzie wcześniej prace.

Muzyka
W 2015 r. wydałam pierwszą autorską płytę „Whitewater” którą stworzyłam wspólnie z utalentowanym kompozytorem muzyki elektronicznej, Arturem Telakowcem. Występując śpiewam głównie autorskie utwory w różnych językach, również intuicyjnie, improwizując. Niektóre utwory wykonuję w języku elfów. Bliskie mi są różne rodzaje muzyki, filmowa, celtycka, muzyka Natury. Dla słuchacza spotkanie z tym światem może być pięknym relaksem, wyciszeniem, spotkaniem z czymś niepowtarzalnym – głębią własnych uczuć.