Jesteś tutaj:

43. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

Data: 19.11.2020 r.    315
Relacja z imprezy.
43. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" w powiecie wyszkowskim rozstrzygnięty.
Wzorem lat ubiegłych Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie włączyła się w organizację prestiżowego konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka".
W związku z trwającym stanem epidemii zmieniliśmy sposób przeprowadzenia przesłuchań. Recytatorzy, którzy zwyciężyli w eliminacjach środowiskowych nagrywali swoje wystąpienia i nagrania przesyłali do Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie.
W etapie gminnym, rozstrzygniętym 10 listopada wzięło udział 9 osób.

Laureatami zostali:
* kategoria klas 0-III

1. Oliwia Kalator - SP nr 2 w Wyszkowie
2. Bartosz Żyliński - SP nr 5 w Wyszkowie
3. Julia Stelmach - SP nr 1 w Wyszkowie
wyróżnienie: Helena Wołyniec - SP nr 2 w Wyszkowie

*kategoria klas IV-VI
1. Zofia Wołyniec - SP nr 2 w Wyszkowie
2. Adam Mierzejewski - SP nr 1 w Wyszkowie
3. Eliza Mastalerek - SP nr 1 w Wyszkowie


Natomiast 19 listopada, w etapie powiatowym, do którego przystąpiło 28 uczestników, wyłoniliśmy 9 zwycięzców:
*kategoria klas 0-III
1. Amelia Wasiewicz
- SP w Brańszczyku (gm. Brańszczyk)
2. Iga Kępka - SP w Starym Bosewie (gm. Długosiodło)
3. Oliwia Kalator - SP nr 2 w Wyszkowie (gm. Wyszków)

* kategoria klas: IV-VI
1. Eliza Mastalerek - SP nr 1 w Wyszkowie (gm. wyszków)
2. Zofia Wołyniec - SP nr 2 w Wyszkowie (gm. Wyszków)
3. Fabian Jechna - SP w Brańszczyku (gm. Brańszczyk)

* kategoria klas: VII-VIII
1. Zofia Stysiak - SP w Sieczychach (gm. Długosiodło)
2. Roksana Urraso - SP w Długosiodle (gm. Długosiodło)
3. Weronika Kuczyńska - SP w Długosiodle (gm. Długosiodło)

Komisja konkursowa pracowała w składzie:
Piotr Kamiński, aktor, jako przewodniczący jury oraz Małgorzata Ślesik-Nasiadko - dyrektor, Beata Bryl i Kamila Wasilewska - bibliotekarki z Działu dla Dzieci i Młodzieży Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie.
Do wojewódzkiego finału Konkursu, który będzie przeprowadzany w formie on-line w dniu 11 i 12 grudnia br. zakwalifikowały się: Amelia Wasiewicz, Eliza Mastalerek i Zofia Stysiak.

Wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w tej nietypowej edycji konkursu.
Odbiór dyplomów i nagród zorganizujemy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa o czym poinformujemy wszystkich indywidualnie.