Jesteś tutaj:

Spotkanie autorskie z Bartkiem Biedrzyckim oraz rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Literackim "Magiczne Pióro 2018"

Data: 26.10.2018 r.    2051
Relacja z imprezy.

26 października w Sali im. prof. L. Maciąga odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego „Magiczne Pióro 2018”.
Gościem specjalnym spotkania był pan Bartek Biedrzycki pseudonim Godai, autor licznych opowiadań fantastycznych, scenarzysta, wydawca oraz publicysta komiksowy, jeden z pierwszych polskich podcasterów, redaktor magazynów Kolektyw i Fenix Antologia.
Jego opowiadania pojawiają się w Nowej Fantastyce i antologiach. Jedno z najnowszych opowiadań Noc na Dużej Ziemi znajdziemy w antologii Idiota skończony, wydanej nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów.
W 2014 roku w ramach „Opowieści z postapokaliptycznej aglomeracji” opublikował pierwszą powieść „Kompleks 7215”, otwierającą trylogię postapokaliptyczną, której akcja rozgrywa się w Warszawie po wojnie atomowej i obejmuje ponad dwie dekady. Kolejne tomy trylogii to „Stacja: Nowy Świat” i „Dworzec Śródmieście”.
Pan Bartek w ciekawy sposób opowiedział o swojej pasji pisarskiej, o powstaniu trylogii, czy reaktywowaniu Fenixa, czasopisma poświęconego literaturze fantastycznej. Dużo czasu poświęcił na omówieniu swoich ulubionych pisarzy: braci Arkadija i Borysa Strugackich, Kira Bułyczowa, Stanisława Lema. O radzieckim załogowym programie baz orbitalnych może mówić nieprzerwanie.

W drugiej części naszego spotkania nastąpiła uroczystość rozstrzygnięcia Powiatowego Konkursu Literackiego „Magiczne Pióro 2018”.
W tegorocznej, 8 edycji konkursu udział wzięło 7 uczestników. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Bartek Biedrzycki oraz członkowie Lidia Błachnio i Anna Bryk postanowiła przyznać:
I miejsce Paulinie Dumale za opowiadanie „Umowa z przeznaczeniem”.
II miejsce ex equo zajęli:
Wiktoria Hyrycz za opowiadanie „Kraniec świata”
Kamil Krzepicki za opowiadanie „Błąd w grze”
III ex equo zajęły:
Julia Marciniak za opowiadanie „Tajemnica”
Dominika Polak za opowiadanie „Miasto 12”
Wyróżnienia w tegorocznej edycji otrzymali:
Ewa Kozakiewicz za opowiadanie „Lata dwudzieste – Kroniki XXII wieku”
Emil Rozenek za opowiadanie „Formatio Reticularis”.

Nagrody książkowe ufundowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie, każdy uczestnik otrzymał również dodatkową nagrodę od pana Bartka Biedrzyckiego, jego najnowszy zbiór opowiadań „Kołysanka stop”.
Wszystkim autorom pragniemy podziękować za udział w konkursie i zachęcić do dalszej pracy nad rozwijaniem talentu pisarskiego.

Zapraszamy do lektury prac konkursowych:

"Miasto 12" - Dominika Polak

"Umowa z przeznaczeniem" - Paulina Dumała

"Lata dwudzieste - Kroniki XXII wieku" - Ewa Kozakiewicz

"Tajemnica" - Julia Marciniak

"Błąd w Grze" - Kamil Krzepicki

"Kraniec Świata" - Wiktoria Hyrycz


Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku