Jesteś tutaj:

IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę!

Data: 04.10.2016 r., godz.     648
Nasza biblioteka przystąpiła do Konsorcjum Bibliotek Publicznych Powiatu Radomskiego i Wschodniego Mazowsza i uzyskała dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim na platformie IBUK Libra.

Korzystaj z platformy IBUK Libra:

• przez całą dobę, siedem dni w tygodniu
• na komputerze, smartfonie, laptopie czy tablecie
• gdzie tylko zechcesz: akademik, dom, biblioteka – wszędzie, gdzie masz Internet

Stwórz własną półkę z książkami myIBUK i pracuj z tekstem:
• dodawaj zakładki
• rób notatki bezpośrednio w tekście
• wyszukuj słowa i frazy
• taguj ważne fragmenty
• sprawdzaj znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN

Serwis IBUK Libra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, istnieje od 2007 roku. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz - dla zainteresowanych - inne zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN. Księgozbiór wirtualnej czytelni zawiera publikacje specjalistyczne, naukowe, popularnonaukowe oraz beletrystyczne, wydane przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. W publikacjach dostępnych na platformie można dowolnie zaznaczać tekst, tagować i robić zapiski do wybranych przez siebie fragmentów (uwaga: Ta funkcjonalność jest dostępna po zalogowaniu do półki myIBUK).
Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej, wystarczy zarejestrować się na stronie libra.ibuk.pl a następnie wprowadzić indywidulany kod PIN, który można uzyskać w Bibliotece oraz Filiach bibliotecznych M-GBP.

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją korzystania z platformy IBUK Libra

lub do obejrzenia trzech filmików instruktażowych, które powinny pomóc w poruszaniu się po serwisie:

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN
Osobista półka myIBUK

Zapraszamy do naszej biblioteki po szczegółowe informacje.

Wykaz dostępnych pozycji.