Jesteś tutaj:

Newsletter Legimi

Data: 09.09.2021 r., godz.     49
Po jesiennym sierpniu (a przynajmniej jego drugiej połowie) nastał zupełnie letni wrzesień. I tak ma być do końca miesiąca! Łapiemy zatem ostatnie promienie słońca, wyjeżdżamy i… czytamy.
Drodzy Państwo,
po jesiennym sierpniu (a przynajmniej jego drugiej połowie) nastał zupełnie letni wrzesień. I tak ma być do końca miesiąca! Łapiemy zatem ostatnie promienie słońca, wyjeżdżamy i… czytamy. Wydawcy jednak ciężko pracują nad nowościami, które w ofercie pojawią się w najgorętszym księgarsko okresie, jakim jest magiczny czwarty kwartał. Tytuły te pojawią się również w katalogu Legimi. Szykujemy dla Państwa naprawdę fantastyczne propozycje!

Nim to nastanie, ciepłe wrześniowe wieczory będziecie mogli spędzić oddając się lekturze książek autorów, których w ofercie dla bibliotek dotąd nie mieliśmy. Mam na myśli zapowiadaną jeszcze w lipcu „petardę”. To kilkaset tytułów wydawnictwa Sonia Draga, które po kilku latach „uległo” naszym prośbom i namowom decydując się na sprawienie Czytelnikom miłego prezentu. Brakuje jedynie nowości z ostatniego roku – te jednak, zgodnie z zapewnieniami naszego partnera, włączane będą do katalogu sukcesywnie. Tymczasem można wybierać wśród pozycji tak bestsellerowych pisarek i pisarzy jak Charlotte Link, E L James, Elena Ferrante czy Dan Brown! Pełen katalog znajdą Państwo tutaj.

Żegnam się z Państwem wyrażając nadzieję, że czwarta fala pandemii nie zamknie nas kolejny raz w domach i będziemy mogli wrócić do spotkań i osobistych rozmów. A może uda nam się zamienić słowo na targach książki, z których pierwsza tegoroczna edycja, czyli Warszawskie Targi Książki, już dziś! Do przeczytania i do zobaczenia.

Jakub Frołow

Książka tygodnia w Legimi, czyli tytuły, po które warto sięgnąć: 
Lato, gdy mama miała zielone oczy Tatiana Țîbuleac,
tłum. Dominik Małecki

Aleksy, kipiący gniewem nastolatek, po ukończeniu szkoły zamierza pojechać z kolegami do Amsterdamu, zamiast tego jednak udaje się z matką na wieś do Francji. Mają spędzić razem lato. Ich trudna relacja powoli się odmienia, aż w końcu – na krótko – przechodzi w autentyczną bliskość. Po latach, już jako uznany artysta, Aleksy powraca pamięcią do dni spędzonych z mamą i dociera do istoty tego, co wówczas przeżywał i czuł.
  Hotel Żaglowiec Piotr Chojnowski

Ciepła i przezabawna opowieść. Hołd dla dziwaków, indywidualistów, cudaków, osobliwców i bzików. To list miłosny i pocztówka z wakacji w jednym – przywodząca na myśl najlepsze filmy Wesa Andersona. Piotr, włóczący się po Europie dwudziestokilkulatek, na skutek awarii pociągu trafia do miasteczka, w którym znajduje się tylko jeden – działający na skraju opłacalności – hotel o dumnej, acz bezsensownej nazwie: „Żaglowiec”.

 
Trik Emanuel Bergmann,
tłum. Ryszard Wojnakowski

Opowieść o chłopcu, który wierzy w magię i pozbawionym złudzeń staruszku, który nie wierzy już w nic. Wielki Zabbatini, czarodziej sceny, prestidigitator, gwiazda „czarnej magii”, siedzi zgorzkniały w swoim domu w Los Angeles i oczekuje już tylko tego, co nieuniknione. Dawno utracił wiarę w magię życia.
Na drugim końcu miasta jedenastoletni Max wymyka się przez okno swojego pokoju, by odnaleźć wielkiego czarodzieja.
 Francuskie wyjście. Tragedia manier Patrick deWitt, tłum. Paweł Schreiber

Surrealistyczna i zabawna opowieść o wyższych sferach. 60-letnia Frances Price jest w rozpaczy. Miała prowadzić dostatnie i wygodne życie na Manhattanie do końca swych dni, ale sprawy nie potoczyły się zgodnie z planem.
Resztki pokaźnego spadku po nieżyjącym od 12 lat mężu i towarzystwo pozbawionego ambicji syna Malcolma nie wróżą niczego dobrego. Wyjście jest jedno - Paryż.

....
 


Wielka 5 Legimi, czyli nasz cotygodniowy ranking najchętniej czytanych książek.


W sierpniu pojawiło się wiele znakomitych premier, a nasi Czytelnicy jak zawsze zaskakiwali różnorodnością swoich wyborów. Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem czytelniczym i do śledzenia nowości na naszym Facebookowym profilu Legimi. 

 


Skoro pojawiła się nowa książka Katarzyny Puzyńskiej, nie mogło być inaczej – wakacyjne podium w Rewirze kryminalnym należało do trzynastej części sagi o Lipowie pt. Martwiec (zachęcamy do zapoznania się z interesującą rozmową z autorką w Magazynie Prolog).
Obok niej najchętniej czytanym thrillerem była, jak w poprzednich miesiącach, Terapeutka B.A. Paris. Na podium znalazła się także książka Katarzyny Bondy Klatka dla niewinnych.

W Rewirze refleksyjnym nastąpił wielki powrót powieści Delii Owens Gdzie śpiewają raki. Obok niej wakacyjna propozycja o niemocy twórczej, poszukiwaniu miłości i spełnianiu swoich marzeń - Beach Read Emily Henry. Równie interesująca okazała się ciepła, zabawna opowieść Hotel Żaglowiec Piotra Chojnowskiego.

W sierpniu w strefie romansu zdecydowanie królował Niegrzeczny rewir… Wakacyjny luz najwyraźniej sprzyja gorącym historiom. Znowu aż wrzało od nowości – było bardzo namiętnie i niegrzecznie… Najchętniej czytano powieści:
Lupo Belli Di Corte, Dante Bethany Kris, Gra Matteo J. T. Geissinger oraz Niebezpieczny facet Kristen Ashley.

W Rewirze obyczajowym największym zainteresowaniem cieszyły się: dowcipna powieść Elle Kennedy Rozgrywka oraz historia trudniej miłości w czasach wojny Narzeczona nazisty Barbary Wysoczańskiej.

W Rewirze bez fikcji po raz kolejny na szczycie znalazła się ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem Czytelników książka Joanny Gierak-Onoszko 27 śmierci Toby’ego Obeda.
Lektura ważna, szokująca i przejmująca, która na zawsze zmienia postrzeganie Kanady.
Obok niej najchętniej sięgano po książkę Marka Szymaniaka Zapaść. Reportaże z mniejszych miast, w której autor maluje portret chylących się ku upadkowi miasteczek polskich.


Magazyn Prolog, czyli nietuzinkowe rozmowy Legimi


Tym razem Prolog w dwóch odsłonach: Magazyn Prolog i Prolog Live! w jakże ciekawych rozmowach!
Pierwsza z siostrą Elizą Myk – dominikanką, która wraz z siostrą Tymką prowadzi Domu Chłopaków w Broniszewicach – rozmowa o Kościele wrażliwym i czułym, wsłuchanym w człowieka, szczególnie najbardziej potrzebującego, bezbronnego i wykluczonego.

Druga z autorką nieoczywistych powieści obyczajowych – Nataszą Sochą. Spotkanie toczyło się wokół najnowszej powieści autorki Dom marionetek, ale nie tylko.

Natomiast ekipa Magazynu Prolog złożyła wizytę Beacie Majewskiej w jej domu. Było nie tylko o najnowszej powieści autorki Jego wysokość. Jedna z najbardziej poczytnych pisarek powieści obyczajowych zdradziła, co skłoniło ją do pisania, dlaczego czasem oczekiwanie jest przyjemniejsze od spełnienia i czy interesujący facet powinien wyglądać jak ci z okładek.

Jeżeli nie mieli Państwo okazji obejrzeć i wysłuchać rozmowy, można do niej wrócić na naszym Facebookowym profilu i kanale YouTube (choć gorąco zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach live i zadawania pytań autorom).

Siostry z Broniszewic | #PrologLive
Natasza Socha I #PrologLive
Beata Majewska I #Magazyn Prolog