Jesteś tutaj:

Dyskusyjny Klub Książki

Data: 02.03.2023 r.    187
Relacja z imprezy.
Tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Dzieliliśmy się refleksjami, które po przeczytaniu wartościowej lektury, pozostają z nami na długo.

Według naszej klubowiczki jeden z tytułów, z którym warto się zapoznać to „Cztery tysiące tygodni” Olivera Burkemana. To lekka a przy tym wyjątkowo praktyczna książka. Znajdziemy w niej wskazówki, jak nadać naszym działaniom sens, tu i teraz, w naszej pracy i w życiu osobistym - ze świadomością, że na wszystko nie starczy nam czasu. Odkrywamy w niej, że głównym wyzwaniem w zarządzaniu swoim czasem jest decyzja, co odrzucić a co przyjąć. Lektura skłania do odpowiedzenia sobie na pytanie: jak najlepiej wykorzystać krótki czas, który został nam dany – czas naszego życia, trwającego średnio cztery tysiące tygodni.

Kolejną publikacją, którą polecał nasz klubowicz to „Św. Katarzyna ze Sieny. Doktor Kościoła” autorstwa Frances Alice Forbes. Książka, mówiąca o kobiecie, która wbrew swoim czasom, wbrew temu, że nie miała wykształcenia ani dobrego pochodzenia osiągnęła w polityce szczyty. A przy tym nie o politykę a o dobro Kościoła jej chodziło. To obraz osoby świętej, biografia, która pokazuje to, co sprawiło, że Katarzyna została nie tylko kanonizowana, ale też ogłoszona doktorem Kościoła.

To wybrane tytuły spośród wielu, które omawialiśmy. Zapraszamy do lektury.

Jeśli chciałbyś porozmawiać o literaturze, ulubionych autorach, podzielić się opinią lub posłuchać opinii innych czytelników na temat ciekawych publikacji - zapraszamy do nas!
Najbliższe spotkanie DKK 13 kwietnia, godz. 18:00, Czytelnia Naukowa (II piętro, sala nr 21).