Jesteś tutaj:

Dyskusyjny Klub Książki

Data: 02.02.2023 r.    320
Relacja z imprezy.
W naszej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkaliśmy się standardowo w pierwszy czwartek miesiąca aby podzielić się przemyśleniami i wymienić uwagami na temat ostatnio przeczytanych książek.

Jedną z publikacji, do której zachęcała nasza klubowiczka to "Damy srebrnego wieku" Kamila Janickiego, kontynuacja bestsellerowych „Dam złotego wieku”. Książka przedstawia portrety dwóch nietuzinkowych kobiet, które wpisały się na trwałe w XVII-wieczną historię naszej ojczyzny: Ludwiki Marii Gonzagi – żony Władysława IV i Jana Kazimierza oraz wielkiej miłości Jana III Sobieskiego – Marii Kazimiery d’Arquien, zwanej Marysieńką.

Kolejny tytuł, który zrobił duże wrażenie na naszej klubowiczce to „Armenia. Obieg zamknięty” Macieja Falkowskiego. Jest to reportaż o Armenii i Ormianach. Autor przez wiele lat poznawał Armenię od środka, przywiózł ze swych podróży fascynujące opowieści o jej przeszłości i teraźniejszości. Pisze o ormiańskim jedzeniu, kulturze, polityce i religijności.

To wybrane tytuły spośród wielu, które omawialiśmy. Zapraszamy do lektury.

Jeśli chciałbyś porozmawiać o literaturze, podzielić się opinią lub posłuchać opinii innych czytelników na temat ciekawych publikacji - zapraszamy do nas!
Kolejne spotkanie DKK 2 marca, godz. 18:00, Czytelnia Naukowa (II piętro, sala nr 21).