Jesteś tutaj:

Dyskusyjny Klub Książki

Data: 05.01.2023 r.    213
Relacja z imprezy.
Przyjemnie jest spotkać się w deszczowe popołudnie przy ciepłej kawie, w miłym towarzystwie i porozmawiać o ulubionych autorach, wartościowej literaturze. Kolejne spotkanie DKK za nami, pierwsze w 2023 r.
Klubowicze dotarli na spotkanie, jak zawsze przynosząc ze sobą lekturę wartą przeczytania.
Jedną z publikacji, do której zachęcał nasz klubowicz to "Ta prawdziwa" Sandora Maraia - historia małżeństwa, rozgrywająca się w Budapeszcie na tle nadchodzącej II wojny światowej. Głęboka, psychologiczna powieść, w której autor pyta o prawdziwą miłość, o prawdziwą kobietę i o prawdziwego mężczyznę, o prawdziwą wersję zdarzeń…Pyta o prawdę.
Kolejny tytuł, który został na długo w pamięci naszej klubowiczki to "Los Angeles. Miasto-państwo w siedmiu lekcjach" Baldwina Rosecransa. Znakomity reportaż o przestrzeni kontrastów, gdzie sąsiadują ze sobą ubóstwo i zamożne osiedla, bezdomni i celebryci, pogorzeliska i bajeczne plaże. Autor nie skupia się tylko na kolorowym Hollywood czy tylko dzielnicach biedy. Dociera do rozmówców przedstawiających różne warstwy społeczne.
To wybrane tytuły spośród wielu, o których rozmawialiśmy.

Lubisz czytać? Chciałbyś porozmawiać o literaturze, o ulubionych książkach, autorach? Podzielić się opinią lub posłuchać opinii innych czytelników na temat ciekawych publikacji? Zapraszamy do nas! 2 lutego, godz. 18:00, Czytelnia Naukowa (II piętro, sala nr 21).