Jesteś tutaj:

Dyskusyjny Klub Książki

Data: 06.10.2022 r.    409
Relacja z imprezy.
6 października w naszej Bibliotece odbyło się powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Cieszymy się, że tym razem również dołączyli do nas nowi uczestnicy.

„Jak ja ich kochałem” to jeden z tytułów, do którego sięgnięcia zachęcał nasz Klubowicz. Autor - Jerzy Antczak, nominowany do Oskara za "Noce i Dnie", dwukrotny zdobywca Diamentowych Lwów oraz Nagrody Specjalnej Platynowe Lwy za całokształt twórczości, jest żywą legendą polskiego filmu i teatru. Książka jest barwnym, pełnym zabawnych anegdot i poważnych rozterek wyjątkowym zapisem życia autora a poprzez to również historii polskiej sceny teatralnej i telewizyjnej od lat 50. XX w. do współczesności.

„Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady” Arkadiusza Winiatorskiego i Oli Synowiec - to tytuł, który poruszył naszą Klubowiczkę. Arkadiusz Winiatorski postanowił przemierzyć pieszo drogę z Panamy do Kanady, w trakcie której poznał Olę Synowiec. Dzięki ich podróży powstała książka opisująca niezwykłe historie spotkanych ludzi, piękne krajobrazy, a także rozkwitające między bohaterami uczucie.

To wybrane tytuły spośród wielu, o których dyskutowaliśmy podczas spotkania.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy zainteresowanych na kolejne spotkanie – 3 listopada, godz. 18:00.