Jesteś tutaj:

Dyskusyjny Klub Książki

Data: 02.06.2022 r.    425
Relacja z imprezy.
.

Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Jak co miesiąc dzieliliśmy się refleksjami na temat ostatnio przeczytanych książek. Cieszymy się, że wciąż pojawiają się nowi klubowicze.
Jednym z wielu tytułów, o którym rozmawialiśmy jest „Miłość leczy rany” Katarzyny Bondy. Opowieść o uczuciu Polki do uciekiniera z Kazachstanu. To wielowątkowa powieść o miłości i zbrodni, walce i nadziei, przepełniona tajemniczością. Historia wydarzyła się naprawdę, jej bohaterowie mają swoje pierwowzory w rzeczywistości. Katarzyna Bonda zaczęła zbierać materiały do książki dwie dekady temu ale pojawili się ludzie, którzy chcieli nie dopuścić do powstania książki. Grożono rodzinie, straszono. Autorka jednak nie odpuściła i książka ukazała się…
Kolejny tytuł, do którego zachęcał nasz klubowicz to „ Upadek i odbudowa kultury chrześcijańskiej” autorstwa Johna Seniora. Książka zawiera dwie fundamentalne prace wybitnego amerykańskiego pisarza i naukowca, diagnozujące kryzys duchowy cywilizacji Zachodu oraz przedstawiające konkretny projekt jej odbudowy.
To wybrane tytuły spośród wielu, które omawialiśmy. Zapraszamy do lektury.
Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy zainteresowanych na kolejne spotkanie 7 lipca, godz. 18, Czytelnia Naukowa (II piętro, sala nr 21).