Jesteś tutaj:

Dyskusyjny Klub Książki

Data: 07.04.2022 r.    525
Relacja z imprezy.
Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Po raz kolejny dzieliliśmy się refleksjami na temat ostatnio przeczytanych publikacji.

„Głód Boga” to zbiór kazań Josepha Ratzingera, który poruszył naszego klubowicza. Joseph Ratzinger jako prefekt Kongregacji ds. Nauki Wiary przez wiele lat głosił kazania dla parafian Pentling, niewielkiej miejscowości w jego rodzinnej Bawarii. Możemy w nich odnaleźć najważniejsze tematy teologii osadzone w konkrecie życia codziennego. Pokazują nam czym jest wolność, kościelna wspólnota i jak zaspokoić głód Boga.

Nasza nowa klubowiczka zachęcała do przeczytania książki „Kiedy pada deszcz” Lisy De Jong. Główna bohaterka Kate za sprawą traumatycznych wydarzeń staje się innym człowiekiem a powrót do siebie prawdziwej, choć trudny, jest jednak możliwy… To wzruszająca opowieść o miłości, stracie, bólu i sile człowieka, którą każdy z nas może w sobie odkryć. Ta niezwykła opowieść uświadamia nam jak bardzo ludzie są sobie wzajemnie potrzebni…

Cieszymy się, że wciąż pojawiają się nowi klubowicze. Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy zainteresowanych na kolejne spotkanie – 5 maja, godz. 18, Czytelnia Naukowa (II piętro, sala nr 21)