Jesteś tutaj:

Dyskusyjny Klub Książki

Data: 03.03.2022 r.    524
Relacja z imprezy.
„Czasem w życiu spotykasz kogoś, kto wpływa na całe Twoje życie. Zdarza się, iż w jakiejś książce czytasz myśl, która Cię inspiruje do końca życia. Owa inspiracja to pewna magia oddziaływania książek na czytelnika.”
Jacek Łapiński


Za nami kolejne spotkanie DKK. Po raz kolejny mieliśmy przyjemność dzielić się refleksjami na temat książek, które nas poruszają, dostarczają emocji… często pozostają w naszej pamięci na zawsze. Jedna z takich książek, według naszej klubowiczki, to „Historia prawdziwa patykiem pisana” Rafała Waliszewskiego. Tytuł nie jest tylko zgrabną metaforą. Jest to poruszająca, autentyczna historia. Opowieść o swoim życiu autor spisał wciskając klawisze na klawiaturze patykiem trzymanym w ustach. Rafał Waliszewski w 1998 roku w wyniku wypadku motocyklowego doznał trwałego urazu kręgosłupa. Kolejne lata upłynęły mu pod znakiem leczenia, rehabilitacji i zmagań z własnymi ograniczeniami wynikającymi z niepełnosprawności. Mimo, że nie ominęły go kryzysy, nie poddał się. Pewnego rodzaju oczyszczeniem z traumatycznych przeżyć, jakim był wypadek, było napisanie książki o swoim życiu. Książka jest wspaniałym przykładem na to, że mimo przeciwności losu można żyć pomagając innym, mieć przyjaciół, poznawać nowych ludzi, walczyć o swoje marzenia.
Tytuł, który poruszył innego klubowicza to „Świt nowej ziemi” - autorem powieści jest Robert Hugh Benson. Publikacja przedstawia wizję świata przyszłości. Główny bohater powieści zostaje niespodziewanie przeniesiony w sam środek świata zupełnie dla niego obcego. W nowej rzeczywistości jest on katolickim duchownym, zajmującym znaczącą pozycję w hierarchii Kościoła katolickiego w Anglii. Szok, którego doznaje na samym początku, jest tylko wstępem do zdumiewających wydarzeń…

To wybrane tytuły spośród wielu, które omawialiśmy. Zapraszamy do lektury.
Cieszymy się, że wciąż pojawiają się nowi klubowicze. Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy zainteresowanych na kolejne spotkanie - 7 kwietnia, godz. 18, Czytelnia Naukowa (II piętro, sala nr 21)