Jesteś tutaj:

Wręczenie nagrody dla laureatki etapu wojewódzkiego w 43. Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka"

Data: 21.01.2021 r.    772
Relacja z imprezy.
Eliminacje do konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” są prowadzone w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej od wielu lat. 43 edycja okazała się pomyślna dla uczestniczki z Brańszczyka i przeszła do historii Konkursu w powiecie wyszkowskim.
Amelia Wasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Brańszczyku zajęła I miejsce w finałowym etapie, prowadzonym przez Mazowiecki Instytut Kultury. Młoda Recytatorka występowała w najmłodszej kategorii klas 0-3. Utwór prezentowany w formie online to „Zakochana żaba” Tadeusza Śliwiaka.
21 stycznia w sali konferencyjnej Biblioteki odbyło się kameralne spotkanie z uczestniczką i mamą, która przygotowywała córkę do konkursu. Dyrektor M-GBP w Wyszkowie wręczyła Amelce list gratulacyjny i upominek w postaci gier edukacyjnych. Życzyła dużo sukcesów w dalszej przygodzie z recytacją i podkreślała historyczny charakter wydarzenia.
To pierwsze tak wysokie osiągnięcie spośród wszystkich laureatów powiatowych. My również życzymy dużo radości przy rozwijaniu swojej pasji i talentów oraz kolejnych udanych występów na scenie.

Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku
- Wyszkowiaku
- Kurierze-W