Jesteś tutaj:

Noc Bibliotek 2019

Data: 05.10.2019 r.    1277
Relacja z imprezy.


5 października w naszej bibliotece odbyła się kolejna edycja Nocy Bibliotek. Tegoroczne hasło to „Znajdźmy wspólny język”.

Wydarzenie zaczęliśmy spotkaniem autorskim z panią Karoliną Nowakowską. Autorka książek obcojęzycznych dla młodych czytelników pt. „Niezwykła podróż Alaby” czytała wspólnie z uczestnikami w różnych językach świata, a jej goście z Brazylii chętnie odpowiadali na kreatywne, zadawane przez dzieci pytania.

Następnie przenieśliśmy się do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, gdzie opowiedzieliśmy uczestnikom o kontynentach świata oraz przeprowadziliśmy taneczne i ruchowe zabawy. Wspólnie stworzyliśmy Nocnego Potwora oraz narysowaliśmy Superbohatera w Czytelni Naukowej.

Na koniec zajęć obejrzeliśmy adaptację komiksu pt. „Ptyś i Bill”, a dzieci z uwagą i śmiechem śledziły przygody małego chłopca i jego najlepszego, czworonożnego przyjaciela.

Podczas akcji można było oddać i wypożyczyć książki, założyć kartę czytelniczą, a także zwrócić zaległe książki bez naliczonych opłat. Frekwencja jak zwykle dopisała, było ponad 55 czytelników!

W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży mają Państwo możliwość zakupu książek pani Karoliny w kilku językach.

Dziękujemy za obecność i zapraszamy za rok.

Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku
- Wyszkowiaku