Jesteś tutaj:

Parada Moli Książkowych

Data: 09.05.2019 r.    1144
Relacja z imprezy.

9 maja 2019 roku odbyła się IX Parada Moli Książkowych „ Bal urodzinowy z okazji 70-tych urodzin Biblioteki Miejskiej” . Przemarsz powiązany był z 70-leciem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Wyszkowie. Ulicami miasta przeszło około 900 czytelników z powiatu wyszkowskiego, którzy tego dnia chętnie promowali książki i bibliotekę.
Wszyscy uczestnicy zebrali się na placu przy ulicy Fryderyka Chopina. Uroczystość rozpoczęła się przemową wiceburmistrz miasta – pani Anety Kowalewskiej, która namawiała wszystkich do wspólnego czytania i zaprzyjaźniania się z książką. Następnie dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle wyrecytowali piękne, urodzinowe życzenia dla wyszkowskiej Książnicy. Otrzymaliśmy laurki od Przedszkola nr 7 „Promyk”, Przedszkola nr 9 „Bajka” oraz od Wolontariuszek promujących projekt społeczny wspierający czytelnictwo „Mój status REaD”: Angeliki Kuch, Magdaleny Szczepaniak, Karoliny Ślesickiej oraz Julii Kuleszy.
Barwny urodzinowy korowód z balonami i transparentami wyruszył na przemarsz ulicami miasta wykrzykując wspólnie hasła takie jak: „ Raz dwa trzy czytaj ty”, „Czytaj, czytaj książek nie zamykaj”, „Biblioteka jest drugim domem człowieka dużo przygód tam cię czeka” „ Lek na głowę jest w aptece a na nudę w bibliotece” , „Książki czytajcie świat poznawajcie”.
Po przemarszu dzieci otrzymały krówki z nadrukiem, „70-te urodziny Biblioteki”. Chętne grupy wzięły udział w quzie dotyczącym wiedzy o Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Wyszkowie. Zwycięzcami zostały ex aequo Mole Książkowe z:
• Przedszkola nr 9 „Bajka” w Wyszkowie, grupa Tygryski i Biedronki
• Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinie, klasa VI
• Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku, klasa III b gimnazjum.
Dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom i opiekunom za uczestnictwo w IX Paradzie Moli Książkowych. Zapraszamy za rok!!! 

Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:
- Nowym Wyszkowiaku
- Wyszkowiaku