Jesteś tutaj:

Przekazanie pluszowych misiów

Data: 18.12.2018 r.    350
Relacja z imprezy.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie - Dział dla Dzieci i Młodzieży - zorganizowała III edycję akcji pod hasłem „PODARUJ DZIECKU MISIA!”. W ramach akcji, Dział prowadził zajęcia pt. „Pluszowe urodziny” przybliżające historię najpopularniejszej maskotki świata.
Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych najmłodszych czytelników, którzy wspólnie z opiekunami przynosili swoje ukochane misie. W akcję czynnie włączyły się placówki oświatowe z terenu powiatu wyszkowskiego: Przedszkole Nr 9 „Bajka”, Przedszkole Nr 1 „Jedyneczka”, Przedszkole Nr 2, Przedszkole „Mały Geniusz”, „Malinowe Przedszkole”, "Akademia Przedszkolaka", Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie, Szkoła Podstawowa im. hm. ppor. AK „Zośki” T. Zawadzkiego w Sieczychach, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Obrońców Westerplatte, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lucynowie, I Językowa Szkoła Podstawowa „Language” w Wyszkowie oraz Nadleśnictwo Wyszków.
W ramach akcji udało się nam zebrać ponad 1000 pluszaków! Trafiły one do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Brańszczyku oraz na Komendę Powiatowej Policji w Wyszkowie. Misiami w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej będzie mógł zaopiekować się każdy z jej podopiecznych, zabrać ze sobą na zajęcia i do domu. Przekazując misie bezpośrednio podopiecznym ZSS w Brańszczyku wraz z dyrektor panią Elżbietą Piórkowską byliśmy świadkami szczęścia dzieciaków. Zostaliśmy w zamian obdarowani wspaniałymi, szczerymi uśmiechami. Natomiast st. sierż. Wioleta Szymanik, zapewniła nas, że wszystkie pluszaki zostaną podarowane dzieciom w trakcie interwencji policyjnych i akcji profilaktycznych.
Dziękujemy naszym Czytelnikom, szczególnie tym najmłodszym za chęć podzielenia się swoimi zabawkami z innymi dziećmi. Serdecznie dziękujemy również wszystkim placówkom oświatowym które włączyły się w naszą zbiórkę.

Pracownicy Działu dla Dzieci i Młodzieży
M-GBP w Wyszkowie