Jesteś tutaj:

Gra miejska "Eskapada Wyszków 2018"

Data: 25.07.2018 r.    489
Relacja z imprezy.


25 lipca 2018 roku odbyła się 7. edycja gry miejskiej Eskapada Wyszków. Tegoroczna edycja poświęcona była 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Patronat nad imprezą objął Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. Udział w zabawie wzięło ok. 50 osób. Oprócz drużyn z Wyszkowa: CoCo, Drużyna RR z najmłodszym uczestnikiem Eskapady i Drużyną na 102 w zabawie wzięła udział liczna 30 osobowa grupa uczniów z polskiego Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce, rejon wileński na Litwie. Dzieci i młodzież z Litwy stworzyły 5 drużyn: Sprytne Pantery, Zjednoczeni, Malinki, Minionki i Stokroty.
Na ulicach, skwerach, placach i w wielu innych miejscach czekały na graczy niespodzianki i zadania do wykonania. Uczestnicy prowadzeni przez kartę gry musieli podążać ulicami Wyszkowa, wykazać się szybkością, spostrzegawczością oraz umiejętnością pracy w zespole. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania i dotarli do mety.
Po zliczeniu punktacji wyłoniona została zwycięska drużyna - Coco oraz 2 drużyny, które zajęły ex aequo II miejsce – „Drużyna RR” i Malinki. Wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikaty za udział w grze, natomiast drużyny zwycięskie otrzymały książki i gry planszowe.
Organizatorzy dziękują za udział oraz wytrwałość uczestnikom oraz wszystkim pracownikom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie gry. Szczególnie gorąco dziękujemy niezawodnym wolontariuszkom: Angelice Kuch, Julii Kuleszy, Kindze Kalinowskiej, Paulinie Strzemiecznej, Weronice Bryczyńskiej i Wiktorii Pobudkiewicz.
Tym którym się spodobało zapraszamy za rok, mamy nadzieję że w przyszłej edycji, zobaczymy też wiele nowych twarzy.

Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:


- Nowym Wyszkowiaku