Jesteś tutaj:

Przekazanie pluszowych misiów zebranych w ramach akcji "Podaruj dziecku misia"

Data: 13.12.2017 r.    1464
Relacja z imprezy.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie - Dział dla Dzieci i Młodzieży - zorganizowała II edycję akcji pod hasłem „PODARUJ DZIECKU MISIA!”.
W ramach akcji w dniach od 20 listopada do 8 grudnia w Dziale odbywały się zajęcia „Niezwykła zabawka” przybliżające historię najpopularniejszej maskotki świata.
Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych najmłodszych czytelników, którzy wspólnie z rodzicami przynosili swoje ukochane misie. W akcję czynnie włączyły się placówki oświatowe z terenu powiatu wyszkowskiego: Przedszkole Nr 9 „Bajka”, Przedszkole nr 1 „Jedyneczka”, Przedszkole nr 2 oraz Szkolny Klub Wolontariatu działający w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Komorowie.
W ramach akcji udało się nam zebrać ponad 400 pluszaków. Trafiły one do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie
oraz na Komendę Powiatowej Policji w Wyszkowie.
Przekazując misie podopiecznym pani dyrektor Edyty Jarosz byliśmy bezpośrednio świadkami radości i uśmiechów dzieci. Widok bezcenny! Natomiast rzecznik Komendy Powiatowej Policji sierżant sztabowy Marta Garlicka, zapewniła nas, że podarowane pluszaki będą pomocne dzieciom
w trakcie interwencji policyjnych i akcji profilaktycznych.
Serdecznie dziękujemy naszym Czytelnikom, szczególnie tym najmłodszym, za ogromne zaangażowanie i chęć podzielenia się swoimi zabawkami z innymi dziećmi.
Pracownicy Działu dla Dzieci i Młodzieży

Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Wyszkowiaku