Jesteś tutaj:

"Eksperymentuj!" - mobilna wystawa z Centrum Nauki Kopernik w bibliotece

Data: 29.06.2017 r.    1731
Relacja z imprezy.
Kilkaset osób w różnym przedziale wiekowym odwiedziło ogólnodostępną wystawę pt. „Eksperymentuj”, którą można było oglądać przez dwa dni - 29 i 30 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Jej autorami są naukowcy z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.
Do Wyszkowa przyjechało 15 ciekawych eksponatów, wśród których goście wystawy mogli dowiedzieć się więcej na temat m.in. twierdzenia Pitagorasa, powstawaniu filmów animowanych, korpusu ciała człowieka i umiejscowienia najważniejszych narządów, złudzeniach optycznych, powstawaniu i sposobów łamania szyfrów i wielu innych.
Zainteresowanie wystawą przejawiały osoby w praktycznie każdym wieku. W czwartek przedpołudniem jako pierwsze przyszły przedszkolaki z Przedszkola Integracyjnego nr 4, tuż po nich zjawiło się kilkoro seniorów, natomiast 30 czerwca swoją ciekawość zaspokoić mogli młodzież i dorośli z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy typu B w Wyszkowie.
O wystawie opowiadało trzech animatorów Centrum Nauki Kopernik, którzy objaśniali działanie eksponatów i pomogli zrozumieć zjawiska naukowe prezentowane na poszczególnych stoiskach.
Wystawa „Eksperymentuj!” przejechała już ponad 120 tys. km, obejrzało ją już ponad 200 tys. osób. Wystawa zawitała do Wyszkowa z inicjatywy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina. W piątek 30 czerwca przed południem odwiedził ją m.in. Marek Zagórski, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.