Jesteś tutaj:

40. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" - etap powiatowy

Data: 06.04.2017 r.    776
Relacja z imprezy.


6 kwietnia 2017 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Wyszkowie odbyły się eliminacje gminne 40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” ogłoszonego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. W konkursie wzięło udział 54 uczniów, zwycięzców eliminacji szkolnych ze szkół gminy Wyszków.

Uczestników oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

1. Anna Mizińska – kierownik Działu Form Scenicznych i Tańca w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie – przewodnicząca
2. Krystian Pędzich – członek Zarządu Powiatu Wyszkowskiego
3. Mariusz Kowalski – dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”
4. Piotr Kamiński - aktor teatralny, wokalista, choreograf
5. Małgorzata Ślesik–Nasiadko – dyrektor Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Wyszkowie.

Komisja oceniając przede wszystkim dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny w wyniku przesłuchań wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria klas 1 - 3:
I miejsce: Lena Buźniak - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie
II miejsce: Joanna Łachacka - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie (gmina Rząśnik)
III miejsce: Łukasz Milczarczyk - Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie - Szkoła Podstawowa
Wyróżnienie: Emil Kiełczewski - Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Bosewie (gmina Długosiodło)

Kategoria klas 4 - 6:
I miejsce: Maria Kaniewska - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie
II miejsce: Gabriela Stysiak - Publiczna Szkoła Podstawowa im. hm. ppor. AK "Zośki" Tadeusza Zawadzkiego w Sieczychach (gmina Długosiodło)
III miejsce: Daria Oliasz - Zespół Szkół "Rybienko Leśne" Szkoła Podstawowa nr 3 w Wyszkowie
Wyróżnienie: Miłosz Gemzała - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Turzynie (gmina Brańszczyk)

Kategoria klas gimnazjalnych:
I miejsce: Oliwier Ciskowski - Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie
II miejsce: Oskar Góralewski - Zespół Szkół "Rybienko Leśne" Gimnazjum nr 3 w Wyszkowie
III miejsce: Magdalena Witkowska - Publiczne Gimnazjum w Rząśniku
Wyróżnienie: Karolina Zwolińska - Publiczne Gimnazjum w Rząśniku

Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku