Jesteś tutaj:

Odkrywajmy, czego jeszcze nie znamy

515
Odkrywajmy, czego jeszcze nie znamy

Jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna organizuje w lipcu zajęcia wakacyjne dla swoich najmłodszych czytelników, podczas których odpoczywają, ale też uczą się nowych rzeczy poprzez zabawę, odkrywają nowe światy.

Dzieci, które zostały w mieście, czas mogą spędzić na zajęciach "Wakacyjnej Akademii Odkrywców". Liczne zabawy pozwalają odkrywać i poznawać różne ciekawe rzeczy. Dzieci bawią się, tworząc prace plastyczne, zwiedzając dotąd przez nich samych nie odkryte obiekty na terenie Wyszkowa. Dzięki atmosferze zabawy mają większą możliwość nawiązania nowych przyjaźni oraz odpoczynku po roku szkolnym. Uczą się pracy w zespole. Radość im sprawia rozwiązywanie rebusów, odgadywanie zagadek i wspólne śpiewanie piosenek. Poprzez zabawę młodzi odkrywcy mają możliwość zdobycia wiedzy, którą z pewnością będą mogli wykorzystać w przyszłości. Uczestnicy akademii będą mieli okazję do zaprezentowania swoich talentów w zaplanowanym programie "Masz talent"!"

Kulminacyjnym punktem odkrywania będzie wycieczka do Żelazowej Woli (w związku z 200-leciem jego urodzin), miejsca urodzenia naszego wybitnego kompozytora Fryderyka Chopina.


Źródło: "Wyszkowiak" Nr 28 z 13 lipca 2010 r.