Jesteś tutaj:

Znawcy Wiedźmina

661
Znawcy Wiedźmina

W ramach projektu "Magiczna Strefa Biblioteki" 21 lipca odbył się konkurs wiedzy z sagi o Wiedźminie, którą napisał Andrzej Sapkowski. Największą wiedzą w tej dziedzinie wykazali się: Marcin Bacławski, Aleksander Trol i Bartosz Młynarski.
W finale "wiedźmińskiego" konkursu rywalizowały cztery osoby. Odpowiadały na 15 otwartych pytań dotyczących sagi o Wiedźminie oraz na 2 o Andrzeju Sapkowskim. Poziom konkursu był wysoki.
Komisja konkursowa: Ewa Łapińska (przewodnicząca), Paweł Chrobotek i Elżbieta Kwaśniewska uznała, że zwycięzcą konkursu został Marcin Bacławski, który w nagrodę otrzymał grę komputerową "Wiedźmin 2: Zabójcy królów". Drugie miejsce zajął Aleksander Trol, a trzecie Bartosz Młynarski. Otrzymali książki Anny Brzezińskiej "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny" i "Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny" oraz Martina Z. Gail'a "Przywoływacz Dusz" i "Krwawy Król".
Organizatorami konkursu są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Klub Miłośników Fantastyki "Bractwo Pendragona".

Spotkanie z "karciankami"Otwarte spotkanie z grami odbyło się 22 lipca w Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Imprezę pomogli poprowadzić Adam Spinek i Adam Zając. Zapoznali zebranych z zasadami gry w "Magie: The Gathering". Kolejne rundy rozgrywane były w parach lub trójkami. Ci, którzy pierwszy raz zetknęli się z tą grą, szybko przyswoili sobie jej reguły i również nieźle sobie radzili w rozgrywkach.
Każdy z graczy potrzebował talii kart, ale nie było z tym problemu, bo prowadzący mieli po kilka takich talii. Magic: The Gathering naprawdę wciąga. Gracze rozpoczynają grę z siedmioma kartami na ręce. Rozgrywka jest podzielona na tury i fazy, podczas których dobiera się karty z biblioteki, wykłada na stół karty symbolizujące lądy i czary, atakuje przeciwnika lub broni się przed atakiem.
Kontynuacją tej imprez będą: "Wrota Żywiołów", czyli turniej "karcianki" Magic: The Gathering 26 sierpnia.

***Obydwie imprezy zorganizowano w ramach projektu "Magiczna Strefa Biblioteki" realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Wyszkowa.
(IN)Źródło: "Nowy Wyszkowiak" Nr 31 z 2 sierpnia 2011 r.