Jesteś tutaj:

Widownia też jest teatrem

699
Widownia też jest teatrem

Teatrolog, dziennikarka, polonistka, autorka wierszy, powieści, piosenek dla dzieci, Kawaler Orderu Uśmiechu - Kalina Jerzykowską gościła w wyszkowskiej Bibliotece Miejskiej.
- Teatr jest rozmową, jest czymś, czego podstawą jest prawda, szczerość. Jest formą wypowiedzi, którą aktorzy ze sceny kierują do publiczności, bo widownia też jest teatrem, też bierze udział w dialogu - mówiła Kalina Jerzykowską, wprowadzając dzieci i młodzież z wyszowskich szkół, które wzięły udział w spotkaniu, w tajemnice i kulisy działania teatru. Niezwykle bezpośrednia, dowcipna, otwarta - bez trudu nawiązała kontakt ze słuchaczami. Propozycja autorskiego spotkania skierowana była przede wszystkim do uczniów o zainteresowaniach związanych z teatrem. Kalina Jerzykowską, doświadczony teatrolog dzieliła się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami, mówiła o codzienności i urokach teatru, uczyła wzajemnego respektu widza i autora.
Spotkanie odbywało się w ramach projektu "Biblioteka Akademią Kreatywności" przy wsparciu finansowym ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
(anek)

Źródło: "Głos Wyszkowa" Nr 23 z 7 czerwca 2011 r.