Jesteś tutaj:

Zabawa w teatr w bibliotece

882
Zabawa w teatr w bibliotece

"Dzieci dzieciom - zabawa w teatr" - pod takim tytułem zorganizowano 29 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w ramach realizowanego od ponad miesiąca projektu "Biblioteka Akademią Aktywności".
Za oknami mokro i chłodno, a wewnątrz, w sali im. prof. Maciąga, gwarno, ciepło i kolorowo. Na scenie elementy scenografii teatralnej i żółte tulipany, symbolizujące wiosnę. Uczestnikami, a zarazem odbiorcami (widzami) były dzieci z grup teatralnych prowadzonych przez instruktor teatralną Renatę Zmaczyńską-Zadrożną: "Zagadkowy Wędrowiec", "Błękitne Myśli" i "Tęczowy Zawrót Głowy" oraz dzieci, które przyjęły zaproszenie biblioteki do wspólnej zabawy.
Młodzi aktorzy dawali z siebie wszystko. Mimo tremy, starali się sprostać jak najlepiej swoim zadaniom. Wszyscy obecni chętnie włączali się do zabawy Aktywizowała ich prowadząca spotkanie Małgorzata Lamparska, przeprowadzając liczne konkursy tematycznie związane z teatrem, m.in. plastyczny na zrozumienie trudnych słów w scenariuszu, na płynne czytanie tekstu, na zapamiętywanie słownictwa i ćwiczenie pamięci itp. Podpowiedzią i inspiracją oczywiście były książki z bibliotecznego księgozbioru. Dzieci musiały też stworzyć w grupach teatr cieni, wyreżyserować scenkę o pomocy innym, odgadnąć postacie bajkowe prezentowane przez młodych aktorów.
Nie wiadomo kiedy, minęły dwie godziny. Dla gości na pewno była to okazja do spotkania z niecodziennym teatrem, dla wykonawców - do sprawdzenia siebie i swoich aktorskich talentów.
Ostatnimi punktami togo miłego popołudnia były: słodki poczęstunek, pożegnalna zabawa integracyjna, iskra przyjaźni i zaproszenie na inne równie atrakcyjne przedsięwzięcia projektu, które udowodnić mają, że Biblioteka jest Akademią Aktywności, że można tu barwnie i aktywnie spędzić czas.
OPR. EB

Źródło: "Nowy Wyszkowiak" Nr 15 z 10 kwietnia 2012 r.