Jesteś tutaj:

Stop zaśmiecaniu lasów - ogólnopolska wystawa w Wyszkowie

868
Stop zaśmiecaniu lasów - ogólnopolska wystawa

w Wyszkowie

Do połowy listopada w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie można oglądać wystawę "STOP zaśmiecaniu lasów". Prace najlepszych polskich satyryków mają nie tylko rozśmieszać, ale także pobudzać do refleksji poprzez pokazanie negatywnych zjawisk w krzywym zwierciadle.
W piątek 18 października odbył się wernisaż wystawy, organizowanej przez Nadleśnictwo Wyszków i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie. Uroczystość poprowadziła dyrektor M-GBP Małgorzata Ślesik-Nasiadko oraz wyszkowski nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski. Zjawiło się wielu gości, przedstawiciele gmin powiatu wyszkowskiego i innych środowisk, reprezentacje szkół, młodzież, nie zabrakło samych leśników i prezesa Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury Witolda Mysyrowicza - lauretata ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego w 2011 r. przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury we współpracy z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Nadleśnictwo Wyszków zadbało o to, aby mieszkańcy Wyszkowa i okolic również mogli się z nią zapoznać.
- W ubiegłym roku Lasy Państwowe wydały 17 min zł na zbieranie śmieci, a samo Nadleśnictwo Wyszków 130 tys. zł. Zebraliśmy prawie 100 m sześć. tj. 8 tys. worków odpadów z lasów - podał Wojciech Kwiatkowski.
- Nic tak nie razi jak widok śmieci w lesie - mówił wiceburmistrz Adam Warpas, który przedstawił zrobione przez siebie zdjęcie, wykonane podczas wycieczki w lesie. Widniał na nim wrak auta schowany wśród roślinności, porośnięty mchem. -Mam nadzieję, że dzięki takim inicjatywom, podobnych zjawisk w naszych lasach będzie mniej - powiedział.
Wystawie towarzyszyły odtwarzane dźwięki leśnych odgłosów, a także zielona dekoracja wnętrza. Po wernisażu można było posilić się w bufecie z ekologiczną żywnością, który przygotowali leśnicy. Chętni mogli wpisywać się do pamiątkowej księgi gości, jako pierwszy dokonał tego Adam Warpas.
P.D.

Źródło: "Wyszkowiak" Nr 43 z 22 października 2013 r.