Jesteś tutaj:

Zajęcia plastyczne na początek wakacji

470
Zajęcia plastyczne na początek wakacji

Od 2 do 4 lipca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna gościła uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z opiekunami. Podopieczni prowadzili zajęcia plastyczno-manualne dla najmłodszych czytelników w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
To już kolejny rok współpracy pomiędzy biblioteką a Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Wyszkowie. Spotkania odbywają się dwa razy do roku, w ferie zimowe oraz w wakacje. W zajęciach mógł uczestniczyć każdy chętny. Podopieczni WTZ zgłaszają pomysły, czego mogliby nauczyć najmłodszych czytelników biblioteki, przed spotkaniami sami uczestniczą w szkoleniach. Wakacyjne zajęcia w tym roku trwały 3 dni, od godz. 9.00 do 10.30. Podczas spotkań podopieczni WTZ nauczyli dzieci wykonywania prostych ozdób, tj. butelek ozdobnych, kolorowych pudełek metodą decoupage oraz wyklejanek, do których użyto kaszy, soczewicy, ryżu i innych materiałów.
- Zazwyczaj wiemy z jaką grupą wiekową będziemy pracować i wybieramy te formy aktywności, z którymi dzieci sobie poradzą - mówi terapeutka zajęciowa, Anna Maksiak.
M.P.

Źródło: ?Wyszkowiak? Nr 29 z 16 lipca 2013 r.