Jesteś tutaj:

Miłość największą inspiracją

470
Miłość największą inspiracją

- Miłość jest najlepsza i najważniejsza w naszym życiu -przekonywała Tatjana Semane na otwarciu wystawy swoich prac w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie. To właśnie miłość i charakteryzujący ją kolor czerwony jest motywem przewodnim prac.
Wernisaż rozpoczął się muzycznie: od występu polsko - łotewskiego tria, Kai i Igora Giżewskich oraz Agnese Kempe z łotewskiej ambasady. Dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik- Nasiadko wyjaśniła, że wystawa odbywa się pod patronatem ambasady Łotwy i gminy Wyszków. Ambasador Łotwy w Polsce, a prywatnie mąż Tatjany Semane, Einars Semanis mówił, że kontakty łotewsko-polskie są bardzo dobre.
- Od wieków nasze losy są złączone. Dziś jesteśmy związani przyjaźnią i zaufaniem. W dziedzinie kultury jest między nami bogata współpraca - stwierdził Einars Semanis.
Przypomniał, że w 2010 w bibliotece w Wyszkowie w ramach Dobrosąsiedzkiego Obserwatorium Kulturalnego to Łotwa, jej dzieje, kultura i współczesność były głównym tematem.
Sama Tatjana Semena tłumaczyła, że kolorem przewodnim wystawy jest czerwony, czyli kolor miłości. Jej obrazy to oda do istoty życia - miłości z jej wszystkimi, możliwymi kolorowymi wyrażeniami.
TEKST i ZDJĘCIE EWELINA PRZYGODA

Źródło: ?Głos Wyszkowa? Nr 17 z 30 kwietnia 2013 r.