Jesteś tutaj:

Wszyscy są zwycięzcami

426
Wszyscy są zwycięzcami

Jakub Kaniewski ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle, Natalia Czajkowska ze Szkoły Podstawowej w Leszcydole Starym i Dominika Świerczewska z Gimnazjum nr 2 będą reprezentowali powiat wyszkowski w finale XXXVI Konkursu Recytatorskiego ?Warszawska Syrenka? Powiatowy etap odbył się w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Wyszkowie.
W recytatorskich zmaganiach wzięło udział 36 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zwyciężyli w gminnych eliminacjach. Uczestników oceniała komisja w składzie: przewodnicząca Anna Mizińska z Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, Agnieszka Kowacka z MCKiS w Warszawie i koordynator konkursu, naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Arbaszewski, dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik - Nasiadko i dyrektor WOK ?Hutnik" Mariusz Kowalski. Anna Mizińska przypomniała, że recytacja to słowo i ono jest w występie najważniejsze.
- Trzeba mówić ze zrozumieniem i wiedzieć, co chcecie w wierszu podkreślić. To nie jest monodram. Nie trzeba rekwizytów i gestykulacji. Nie ważne, w co recytator jest ubrany i jakie gesty wykonuje. Trzeba pamiętać o interpretacji i o oddechu. W innym przypadku powstaje słowotwór nie zawsze zrozumiany.
W kategorii klas 0-III pierwsze miejsce przypadło Jakubowi Kaniewskiemu z SP w Długosiodle. Na drugiej pozycji znalazł się Jakub Kucharczyk z SP w Starym Lubielu, a na trzeciej Ewa Czupryniak z SP nr l w Wyszkowie. Wyróżnienie otrzymał Aleksander Kowalczyk z SP w Woli Mystkowskiej. Wśród przedstawicieli klas IV-VI najlepsza była Natalia Czajkowska z SP w Leszczydole Starym. Drugie miejsce zajął Szymon Karp z SP nr 3 w Rybienku Leśnym. Wiktoria Jakubczak z SP nr l w Wyszkowie wraz z Weroniką Łaszczewską z SP w Rząśniku zajęły trzecie miejsce. Mateusz Kot z SP w Długosiodle został wyróżniony. Dominika Świerczewska z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie zwyciężyła wśród gimnazjalistów. Drugie miejsce zdobyła Marta Kowalczyk z Gimnazjum w Somiance i Klarysa Świeżek z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Trzecia pozycja przypadła Oldze Karasiewicz z ZS w Rząśniku,. Zdobywcy pierwszych miejsc w każdej z kategorii wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 13, 14 kwietnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.
TEKST i ZDJĘCIE EWELINA PRZYGODA

Źródło: ?Głos Wyszkowa? Nr 13 z 2 kwietnia 2013 r.