Jesteś tutaj:

Najważniejsze jest słowo

444
Najważniejsze jest słowo

Maksymilian Martyna z SP nr 1 w Wyszkowie, Szymon Karp z SP nr 3 w Rybienku Leśnym oraz Dominika Świerczewska z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie wygrali w swoich kategoriach w gminnym etapie XXXVI Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"
Zaprezentowało się 29 uczniów szkól podstawowych i gimnazjów.
Etap gminny zorganizowano w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Wyszkowie. W jury zasiedli: przewodnicząca Anna Mizińska z Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko, zastępca burmistrza Adam Warpas i dyrektor WOK "Hutnik" Mariusz Kowalski. Komisja oceniała przede wszystkim dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mo wy i ogólny wyraz artystyczny.
W kategorii klas 0-III pierwsze miejsce zajął Maksymilian Martyna z SP nr 1 w Wyszkowie. Druga pozycja przypadła Ewie Czupryniak z SP nr 1 w Wyszkowie, a trzecia Oliwii Karczmarskiej z SP w Lucynowie. Wyróżniona została Wiktoria Baranowska z SP nr 2 w Wyszkowie. Szymon Karp z SP nr 3 w Rybienku Leśnym wygrał w kategorii klas IV-VI. Drugie miejsce zajęła Natalia Czajkowska z SP w Leszczydole Starym, a trzecie Wiktoria Jakubczak z SP nr 1 w Wyszkowie. Wyróżnienie przypadło Oskarowi Góralewskiemu z SP nr 3 w Rybienku Leśnym. Dominika Świerczewska z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie była najlepsza wśród najstarszych uczestników konkursu. Na drugiej pozycji znalazła się Klarysa Świeżek z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, a na trzeciej Michał Kulesza z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Finał konkursu odbędzie się 13 i 14 kwietnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.
(EP)

Źródło: "Głos Wyszkowa" Nr 12 z 26 marca 2013 r.