Jesteś tutaj:

Poetycko w bibliotece

469
Poetycko w bibliotece

W miniony piątek, 15 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Organizatorem jest Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Wzięło w nich udział 29 uczniów.
Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Anna Nizińska - kierownik Działu Form Scenicznych i Tańca w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, zastępca burmistrza Wyszkowa Adam Warpas, Mariusz Kowalski - dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik", Małgorzata Ślesik-Nasiadko - dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Wyszkowie. Oceniając przede wszystkim dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny, wyłoniła laureatów eliminacji gminnych XXXVI Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". W kategorii klas 0-III laureatem został Maksymilian Martyna ze SP nr 1 w Wyszkowie. II miejsce przypadło Ewie Czupryniak z SP nr 1 w Wyszkowie, natomiast III - Oliwii Kaczmarskiej z SP w Lucynowie. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Baranowska z SP nr 2 w Wyszkowie.
W kategorii klas IV-VI, I miejsce zajął Szymon Karp z SP nr 3 w Wyszkowie. II miejsce przypadło Natalii Czajkowskiej z SP w Leszczydole Starym, natomiast III była Wiktoria Jakubczak z SP nr 1 w Wyszkowie. Wyróżnienie otrzymał Oskar Góralewski z SP nr 3 w Wyszkowie. W kategorii klas gimnazjalnych laureatem została Dominika Świerczewska z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, II miejsce zajęła Klarysa Świeżek z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, a III - Michał Kulesza z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Laureaci I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach gminnego konkursu zostali zakwalifikowani do eliminacji powiatowych, które odbędą się 22 marca 2013 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Wyszkowie.
Opr. M.P.

Źródło: "Wyszkowiak" Nr 12 z 19 marca 2013 r.