Jesteś tutaj:

Zaczarowane ferie w mieście

422
Zaczarowane ferie w mieście

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna po raz kolejny proponuje najmłodszym mieszkańcom Wyszkowa spędzanie wolnego, zimowego czasu w towarzystwie książek. Zajęcia, prowadzone przez całe ferie, to ciekawa alternatywa dla spędzenia tego czasu w domach.
?Zaczarowane ferie w bibliotece? cieszą się dużym zainteresowaniem. Każdego dnia w zajęciach uczestniczy około pięćdziesięciorga dzieci w wieku 7-12 lat Ze względu na wzrastające z każdym rokiem zainteresowanie, biblioteka zmuszona była wprowadzić zapisy. - Uczestnikami są przeważnie czytelnicy biblioteki, dla których te zajęcia są pewną formą nagrody i wyróżnienia za czas poświęcony bibliotece w ciągu roku - mówi p. Małgorzata Lamparska, prowadząca zajęcia.
Program odwołuje się do świata dziecięcej wyobraźni, jest w nim miejsce na zabawy taneczne, konkursy oraz zajęcia manualne razem z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej PSOUU Koło w Wyszkowie. Dzieci najchętniej uczestniczą w tych zabawach, których wynik zależy od umiejętności i zgrania całej grupy. A jednak p. Marta Gołębiewska za każdym razem, gdy ogłasza zwycięzcę, podkreśla, że nieważny jest wynik - liczy się wspólna dobra zabawa. Poza tym najmłodsi przekonują się, że książka i grono rówieśników, to świetny sposób na ferie w mieście. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach, prezentowały zabawy, w które bawili się bohaterowie ich ulubionych powieści. Zdecydowanie na pierwszym miejscu w tej kategorii plasuje się ?Bolek i Lolek? z ciuciubabką.
Każdego dnia nominowany i wybierany jest ?Feriowicz?, który na poprzednich zajęciach zachowywał się najlepiej. Będzie też wybrany ?Feriowicz 2013?. Ostatniego dnia zajęć odbędzie się również podsumowanie ?Zaczarowanych ferii?. Zostanie rozdanych wiele nagród za zwycięstwa w konkursach.
Kolejny cykl tego typu zajęć dla najmłodszych w Miejsko-Gminnej Bibliotece odbędzie się w wakacje. Organizatorzy już zapraszają.
RP

Źródło: ?Nowy Wyszkowiak? Nr 5 z 2 lutego 2013 r.