Jesteś tutaj:

OSTATNI PRZYSTANEK EXPRESSU

813
OSTATNI PRZYSTANEK EXPRESSU


W czasie wakacyjnych zajęć w bibliotece odbyły się liczne konkursy, wycieczki, warsztaty
Na ostatnim spotkaniu Wakacyjnego Expressu Czytelmaniaków w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Wyszkowie uczestnicy wspaniale się poprzebierali. Wręczone zostały nagrody zwycięzcom licznych konkursów. Nie zabrakło i wspólnych zabaw.
W Festiwalu Talentów "Zgraja 2014" pierwsze miejsce zajęły Magda Końska i Julia Piaścińska. Drugie Oliwia Radziszewska, a trzecie Izabela Archacka, Natalia Dąbrowska i Zuzanna Krzyszczak. Tytuł Bibliotecznego Literata otrzymały: Katarzyna Sobocińska, Patrycja Obrębska i Wiktoria Jakubczak. W "Konkursie Tuwimowskim" niepokonani byli: Bartosz Augustyniak, Wiktoria Jakubczak, Maksymilian Martyna i Paulina Walkowska. Zwycięzcami w konkursie "Łamanie głowy" zostali: Daria Dąbrowska, Wiktoria Jakubczak, Magda Końska, Patrycja Obrębska, Oliwia Radziszewska i Alicja Stańczak.
W konkursie "Czytelmaniacki pokaz mody 2014" zwyciężyły: Aleksandra Matuszewska i Marcela Zalewska. Aleksandra Filipkowska, Julia Gronkiewicz i Amelia Wierzchoń były najlepsze w konkursie "Wiem co jem". Dyplom za super frekwencję w zajęciach otrzymali: Aleksandra Filipkowska, Maksymilian Martyna, Patrycja Obrębska, Mikołaj Reichelt, Katarzyna Sobocińska i Marcela Zawadzka. Wakacjowiczem 2014 została Katarzyna Sobocińska.
Wszyscy uczestnicy zajęć dostali dyplomy. Nie zapomnieli też o prowadzących Wakacyjny Express, czyli o Małgorzacie Lamparskiej i Marcie Gołębiewskiej. Panie dostały dyplom i prezent. Po rozdaniu nagród był czas na poszukiwanie skarbu ukrytego w bibliotece. Odnaleźli go Amelia Wierzchoń i Rafał Kraszewski.
W spotkaniach Wakacyjnego Expressu uczestniczyły 54 osoby. Przez miesiąc uczestniczyły w różnych zajęciach. W podróży dookoła świata zwiedzały krainy: plastyki, bajek, książki, muzyki, tańca, teatru, lasu, sportu. Dekorowały wakacyjną salę, rysowały pociąg i kolorową łąkę, czytali bajki Juliana Tuwima, rozwiązywali krzyżówki bajkowe i zagadki książkowe. Zaprezentowali się na Festiwalu Talentów, uczyli się tańców integracyjnych i piosenek. Na zajęciach w bibliotece gościli ze spektaklem uczestnicy zajęć w świetlicy socjoterapeutycznej
"Soteria". Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej pokazali, jak dekorować doniczki metodą decoupage i robić kartki metodą quillingu. Dzieci odwiedziły też Nadleśnictwo Wyszków, Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie oraz straż i policję. Spotkały się z dietetykiem. Zaś na boisku Szkoły Podstawowej nr i w Wyszkowie rozegrano mecz piłki nożnej i siatkowej.

EWELINA PRZYGODA


Źródło "Głos Wyszkowa" Nr 31 z 5 sierpnia 2014 r.