Jesteś tutaj:

ESKAPADA WYSZKÓW 2014

854
ESKAPADA WYSZKÓW 2014


Wyszków Gra miejska pt. "Eskapada Wyszków 2014" została zorganizowana po raz trzeci

Siedem drużyn wzięło udział w tegorocznej grze miejskiej dla wędrowców małych i dużych "Eskapada Wyszków 2014". Deszczowa pogoda wcale nie przeszkodziła im w spacerze po mieście i poprawnym wykonywaniu przygotowanych zadań.
Organizatorem Eskapady jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie. Do udziału w grze mogły się zgłaszać drużyny od 3 do 6 osób w składzie w wieku od 0 do 100 lat. W grupach niepełnoletnich musiał być pełnoletni opiekun. Zgłosiło się siedem drużyn. Spotkały się w bibliotece. Tam z regułami gry zapoznała ich Marta Gołębiewska.
Drużyny otrzymały współrzędne pierwszych punktów. Na uczestników czekały różne zadania, które znajdowały się: przy stadionie WOSiR, na terenie dworca PKP, WOK "Hutnik", Starego Browaru, Skweru Jana Pawła II i parku. Zawodnicy musieli odpowiadać na pytania, rozwiązywać krzyżówki, kręcić hula hoop czy rzucać piłeczką do celu. Każda drużyna miała przy sobie kartę gry z miejscem na pieczątki, mapę Wyszkowa i instrukcję. W każdym z punktów czekały też współrzędne kolejnego. Za zadania drużyny dostawały punkty. Chodziło o to, by zebrać ich jak najwięcej. Uczestnicy dostawali także w kolejnych miejscach litery, z których miało powstać hasło Eskapady. W przypadku spotkania drużyn w mieście, musiały one wziąć udział w jakiejś grze integracyjnej. W przypadku problemów, uczestnicy mogli też skorzystać z koła ratunkowego. Jednak wiązało się to ze stratą punktów. Nikt nie zdecydował się na taką opcję. Na ukończenie gry zawodnicy mieli maksymalnie cztery godziny. I wszystkim udało się w tym czasie zmieścić.
Marta Gołębiewska podkreśliła, że rywalizacja, tak jak i w poprzednich dwóch latach, była bardzo zacięta. Na podsumowaniu imprezy w bibliotece stawiły się wszystkie drużyny zadowolone z wykonania zadań. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, potwierdzające ich udział w grze miejskiej. Nie zabrakło też nagród. W tym roku członkowie drużyn dostali zdjęcia, wykonane przed wyjściem na miasto.
Tegorocznym hasłem eskapady były słowa: "Biblioteczni czytelmaniacy w eskapadowej akcji". Pierwsze miejsce zdobyła "Drużyna K" w składzie: Marcin Koński, Magdalena Końska i Marek Koński. W grze wzięli także udział: "Lord Voldemord i jego Śmierciojadki", "K.A.M.", "Pepisko", "Kamyki", "3+1" i "Ciasteczkowe potwory". Wśród uczestników eskapady nie brakuje tych, którzy biorą w niej udział od początku. Do tego grona należą: grupa "3+1" (Małgorzata Czyż, Julia Czyż, Kasia Czyż i Sara Koczara) oraz "K.A.M." (Antosia Czajka, Michał Czajka i Klara Czajka).

EWELINA PRZYGODA

Źródło: "Głos Wyszkowa" Nr 28 z 15 lipca 2014 r.