Jesteś tutaj:

Biblioteczni czytelmaniacy w eskapadowej akcji

749
Biblioteczni czytelmaniacy w eskapadowej akcji


Barbara Kraftówna wraz z Kabaretem Starszych Panów kiedyś przekonywała, że "w czasie deszczu dzieci się nudzą". W Wyszkowie było inaczej. W deszczową sobotę 12 lipca już po raz trzeci biblioteka miejska przygotowała kolejną edycję "Eskapada Wyszków". Kilkugodzinna wędrówka po mieście sprzyjała integracji, dobrej zabawie i poznawaniu ciekawostek dotyczących Wyszkowa.
W grze udział wzięło 7 drużyn składających się zarówno z członków rodzin, jak też znajomych, którzy postanowili wspólnie spędzić czas. To zabawa dedykowania wszystkim: dorosłym i dzieciom.
Gra ma na celu zabawę poprzez naukę. Po otrzymaniu wskazówek dotyczących tegorocznej edycji zabawy, z którymi zapoznała Marta Gołębiewska (mapy Wyszkowa, karty gry, instrukcji i listy zabaw integracyjnych), drużyny ruszyły w drogę. Do odkrycia było 7 punktów strategicznych: budynek WOSiR, stacja PKP, WOK "Hutnik", dawny browar, Skwer Jana Pawła II, miejsce przy armacie, górka w parku miejskim. Po dotarciu do wyznaczonego punktu, który należało określić za pomocą współrzędnych, drużyna otrzymywała zadanie do wykonania lub pytania, które wiązały się z miejscem, do którego dotarły oraz punkty za udzieloną poprawnie odpowiedź. Każdy zdobyty punkt był szansą na otrzymanie dodatkowych liter do odgadnięcia hasła. Spod biblioteki wyruszały dwie drużyny w dwóch różnych kierunkach. Było sporo wędrówek, łamigłówek i dobrej zabawy. Po ukończonej grze, każda z drużyn otrzymała certyfikaty udziału w grze, dyplomy i upominki. Najlepszą ekipą okazała się drużyna "K": Marcin Koński, Magdalena Końska i Marek Koński.
W przyszłym roku biblioteka już planuje kolejną "Eskapadę Wyszków".

M.P.

Źródło: "Wyszkowiak" Nr 28 z 15 lipca 2014 r.