Jesteś tutaj:

Odznaczeni przez prezydenta

920
Odznaczeni przez prezydenta


Święto Samorządu Terytorialnego to doskonała okazja do nagrodzenia osób wyróżniających się działalnością na rzecz społeczności lokalnej. Podczas uroczystości, która odbyła się w Wyszkowie 23 maja, przyznawane przez Prezydenta RP odznaczenia otrzymało sześć osób.
Burmistrz podpisał wnioski o odznaczenie dla licznych pracowników urzędu, instytucji kultury oraz opieki społecznej. Po ocenie komisji wojewody i Kancelarii Prezydenta RP, Bronisław Komorowski podpisał postanowienia o wyróżnieniu sześciu osób.
Brązowy Krzyż Zasługi otrzymały wieloletnie pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie: Barbara Godleś, Anna Godleś oraz Marzena Mariola Karpińska. Komisje z pewnością wzięły pod uwagę nie tylko ich codzienną pracę w ośrodku, ale też zainicjowanie i prowadzenie stowarzyszenia "Promenada", pracę kuratorów społecznych. Spośród urzędników miejskich Brązowy Krzyż zasługi otrzymali zastępca burmistrza Adam Mróz oraz Elżbieta Barbara Świtalska z wydziału promocji.
Medal za Długoletnią Służbę otrzymała Elżbieta Kwaśniewska, która w wyszkowskiej bibliotece przepracowała 40 lat.
Medale wręczyli minister w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński oraz burmistrz Grzegorz Nowosielski. Jak podkreślił minister, to odznaczenia nie tyle za pracę w instytucjach samorządowych, ale przede wszystkim służbę społeczności lokalnej. Jaką? Urząd miejski odmówił nam udzielenia uzasadnienia złożonych wniosków.

SB

Źródło: "Nowy Wyszkowiak" Nr 21 z 27 maja 2014 r.